В Ірпені презентували книгу про видатного кобзаря і бандуриста Миколу Будника (відео)

Перейнятися духом кобзарської пісні, наживо почути заворожуючі звуки ліри – таку унікальну можливість отримали щасливці, які завітали до Ірпінської центральної бібліотеки 24 лютого. Тут відбулася презентація другої редакції книги Михайла Хая про видатного ірпінця – «Микола Будник і кобзарство». З цієї нагоди з різних куточків України до Ірпеня з’їхалися лірники, бандуристи, кобзарі.

Євгенія Антонюк, керівниця відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міськради:   
«Ми раді, що саме нам випала честь перевидати цю книгу. Ми раді, що в Ірпені сьогодні зібралися найкращі кобзарі, лірники, бандуристи України – ми раді приймати вас і раді будь-якій співпраці в подальшому».

Михайло Хай, автор книги:                            
«Ірпінь має стати Меккою світової музичної епіки. Зараз настав час істини, і цей час істини, який ми розпочинаємо з Ірпеня, має бути продовжений».

Микола Будник майже 20 років жив і творив в Ірпені. Він був легендарним кобзарем і бандуристом, ключовою фігурою у відродженні українського кобзарства. Учнями Будника, послідовниками його творчого шляху є й сьогоднішні бандуристи.

Назар Божинський, кобзар:
«Колись мені просто було цікаво знайти інструмент до свого співу, бо в мене й дідусі, й бабусі співали. А коли я знайшов собі інструмент, то зрозумів, що кобзарство майже знищене, і треба якось допомогти, щоб кобзарство пам’ятали, і щоб воно існувало».

А в руках у Назара – бандура самого Миколи Будника. Вона була врятована з Донецька на початку війни.

Назар Божинський:
«Це мені дали в ремонт цю бандуру у 2012 році – один із учнів Миколи Будника. Я її доробив, а потім, коли почалася війна, то хазяїн цієї бандури ледве встиг виїхати з Донецька».

Чи не кожен інструмент сьогоднішніх кобзарів дихає історією. Вона повертає нас у часи відновлення епічних традицій і захисту традиційних народних інструментів.

Микола Товкайло, кандидат історичних наук, кобзар:
«Це той інструмент, на якому грали оті бандуристи старого часу, кобзарі наші, поки їх не винищили повністю. У чому важливість нашого заходу? У нас кобзарська традиція збереглася, і ми намагаємося її продовжувати, коли інші народи її втратили».

Микола Будник повернувся до Ірпеня в книзі, яка перевидана за фінансової підтримки голови Інвестиційної ради міста Володимира Карплюка та за кошти Ірпінської міської ради.

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Ми, Ірпінська міська рада, завжди готові й завжди будемо допомагати і талановитій молоді, й людям, які готові писати про наших талановитих ірпінчан такі чудові  книжки».

Кожен присутній міг отримати книгу про Миколу Будника з підписом автора в подарунок. Гості кажуть – отримані емоції ще довго живитимуть їхню пам’ять про цю непересічну подію.

Добромисл, киянин:
«Потрапити на таку подію, присвячену Миколі Буднику, побачиту усю цю верхівку, еліту українського музичного суспільства – для мене це була дуже велика насолода. Це схоже на якийсь політ, тільки духовний».

Олександра, киянка:
«Я щаслива, я дуже вдячна долі, вдячна Ірпеневі – чудовому містечку – і вдячна бібліотеці й організаторам за цю подію».

Наталія, ірпінчанка:
«Настільки вражена цими митцями! Єдине, що мене тривожить – так хочеться, щоб молоді люди продовжили цю надзвичайно гарну справу».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!