В Ірпені студенти-архітектори презентували ескізи майбутнього пам’ятника Волонтеру (відео)

Натруджені руки, голуб миру, волонтер, який тримає Романівський міст. Ці та багато інших символічних образів лягли в основу ескізів пам’ятника Волонтеру, який планують встановити в Ірпені. Таким його побачили студенти Київського і Маріупольського університетів будівництва та архітектури. Презентація ескізів відбулася в Ірпінській міській бібліотеці.

Віра, студентка Київського національного університету будівництва й архітектури, авторка ескізу пам’ятника волонтеру:

«Волонтер і взагалі походження цього слово — це вільне волевиявлення. І кожен українець — це зараз в своєму роді волонтер. Це сутність сучасного українця, це наш новий код і тому, хоч ми так закцентували увагу на волонтерстві, але це уособлення, все одно, нашої нації сьогодні, на плечах якої тримається усе це».

Студенти зізнаються, починали розробляти ідеї на основі побачених фото і відео з Ірпеня. Але тепер, після того, як на власні очі побачили наслідки війни в місті, вирішили доопрацювати початкові ескізи.

Влад, студент Київського національного університету будівництва й архітектури, автор ескізу пам’ятника волонтеру:

«Ми, від імені всіх студентів, побували в Ірпені сьогодні в перший раз і повоєнна картина Ірпеня була надзвичайно вражаючою для нас. Ті будівлі, які були зруйновані, кількість жертв, вся інформація вона залишила відбиток на нашому вражені і ми протягом цього вікенду також вносили зміни у певні наші ескізи, які ми до цього готували».

Після презентації ескізів відбулося їх емоційне обговорення. Студенти пообіцяли врахувати почуті думки до наступної зустрічі.

Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей та релігій ІМР:

«Ми обов’язково зробимо, як сьогодні домовилися, такий архітектурний якийсь симпозіум чи якусь робочу зустріч. Я думаю, що вони ці роботи допрацюють і презентують нам знову ще потужніші, ще натхненніші».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!