В Ірпені триває демонтаж зруйнованих приватних будинків (відео)
24 Mar 15:46, 2025
Уже третій рік поспіль в Ірпені ліквідовують наслідки бойових дій. Один із найбільших обсягів роботи — демонтаж зруйнованих осель. Таких в Ірпінській громаді майже 1.5 тисячі.
Серед них — сімейне гніздечко родини пані Тетяни. До війни тут мешкали три покоління.
Тетяна Максюта, мешканка зруйнованого будинку:
«У мене тато хворів, у нього була онкологія і він вже був у такому тяжкому стані. Але ми з ним ремонт робили разом, якраз от перед війною. Йому хотілося, щоб дітям і внукам було гарно. Тим паче, я виросла тут, моя донька тут росла. Воно все таке рідне, таке дороге».
Батько пані Тетяни помер за день до повномасштабного вторгнення. Повернувшись після деокупації, родина довго не наважувалася на демонтаж оселі, сподіваючись на відбудову. Однак після отримання житлового сертифікату по «єВідновленню» прийняли рішення розібрати залишки будинку.
Сергій Канюра, начальник управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ Ірпінської міської ради:
«Люди отримали житловий сертифікат. Дуже приємно, що вони залишилися в Ірпені, придбавши собі відповідний об’єкт нерухомого майна. Але дійсно, коли у них буде чиста земельна ділянка, у них буде вибір, що робити з нею далі: або лишити як дачу, або побудувати щось за свої кошти».
Зараз із подвір’я родини вивозять залишки зруйнованої оселі. Пані Тетяна каже, дивитися як руйнують твій будинок важко, але вона дякує працівникам за дбайливість.
Тетяна Максюта, мешканка зруйнованого будинку:
«Молодий хлопець, який працює на крані, він так це все віртуозно робить. Коли розбирали на початку, я стояла на нього дивилася. Це було так акуратно, тихенько, якось навіть лагідно. Я не знаю, може дивно звучить зі сторони. Але, коли ламають твій будинок, то навіть це має значення».
Будинок демонтують у межах співпраці Ірпінської міської ради з Програмою розвитку ООН за фінансування уряду Японії.
Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Це вже не перший наш етап співпраці з Програмою розвитку ООН. По першому проєкту вже було демонтовано близько 140 об’єктів. Зараз буде ще близько сотні. У нас ще близько 1000 об’єктів, які потребують демонтажу. Працюємо у цьому напрямку, залучаємо фінансування НЕФКО на демонтажну техніку. Хочемо придбати, щоб силами комунального підприємства самим ліквідовувати такі постраждалі будинки».
Реалізувати ці задуми міська влада планує вже найближчим часом.
Сергій Канюра, начальник управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ Ірпінської міської ради:
«Ми сподіваємося, що до осені техніка в рамках співпраці з НЕФКО вже буде на нашому комунальному підприємстві. Тоді ми будемо розуміти, що швидко, оперативно рухаємося далі у межах проведення демонтажних робіт».