В Ірпені відбудеться художній пленер пам’яті Костянтина Могилевського (відео)

У травні в Ірпені відбудеться вже шостий художній пленер імені Володимира Сидорука «Намальований Ірпінь». Цього разу він буде присвячений життю і творчості заслуженого художника України Костянтина Могилевського, життя якого обірвалося рік тому. Саме Костянтин Могилевський був ініціатором, співорганізатором та незмінним натхненником художніх пленерів в Ірпені.

Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міськради:
«Костянтин Вікторович, звісно, дуже непересічна особистість. Він такий неймовірний організатор, талановитий митець – і саме в Ірпені він зміг втілити всі свої іпостасі. І я щаслива, що сталося так, що в один прекрасний день зустрілися Костянтин Могилевський і Володимир Карплюк, і разом, спільними зусиллями вони народили ідею цього пленеру».

Володимир Карплюк, голова Інвестиційної ради Ірпеня, СЕО товариства «Відважних»:
«Це була людина завжди жива, енергійна, яка любила свою справу, яка знала всіх художників в Україні, й дуже багато людей знали його і дуже позитивно відгукувалися про нього. Він постійно запрошував велику кількість людей, щоб вони приїжджали до нас у місто».

Костянтин Могилевський – уродженець Луганська. З 2012-го жив і працював у Приірпінні. Писав у галузі станкового живопису, створював вітражі, мозаїки, розписи. Був учителем образотворчого мистецтва в Ірпінській школі №1.

Євгенія Антонюк:
«Він приніс в Ірпінь нові мистецькі віяння і нові культурні зв’язки. І ось це, мабуть, його головна роль, тому що про Ірпінь заговорили не тільки як про письменницьку столицю, а й як про чудове місце, де можуть зустрічатися й творити художники під час “Намальованого Ірпеня” й не тільки».

Художній пленер пам’яті Костянтина Могилевського триватиме з 15 до 23 травня. Адже саме 22 травня художник святкував би свій день народження. Цього разу учасники пленеру вперше матимуть нагоду отримати спеціальну премію за найкращу роботу в розмірі 20 тисяч гривень. Заснувало її товариство «Відважних».

Володимир Карплюк:        
«Ми дуже хочемо, щоби картина передавала енергетику міста. Місто кожного дня змінюється, щось відходить у минуле, щось з’являється нове, і ми б дуже хотіли, щоби всі картини, які в рамках цього пленеру народжуються, передавали енергетику міста».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Для участі у велоперегонах «GRVL200 – Ірпінь 2021» зареєструвалося 100 спортсменів

Сьогодні, 17:41

Детальніше
Ірпінського ветерана привітали з прийдешнім святом Перемоги (фото)

07 тра 21:01

Детальніше
Олександр Маркушин закликав ірпінців разом вшанувати пам’ять жертв Другої світової і привітати ветеранів

07 тра 18:17

Детальніше
Будівництво нового приміщення ірпінського дитсадка «Віночок» (фото)

07 тра 17:43

Детальніше
У гостях у 96-річного ірпінського ветерана Миколи Бурлаки (відео)

07 тра 16:34

Детальніше
Ірпінські комунальники готують міське кладовище до поминальних днів (відео)

07 тра 15:58

Детальніше
Інвестиційна рада Ірпеня пропонує провести в місті фінал Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт членів МАН

07 тра 15:08

Детальніше
В ірпінському парку «Центральний» святкуватимуть День матері

07 тра 14:04

Детальніше
Всі новини