В Ірпені відкрилася персональна виставка Олега Гриба «Ірпінь осінній» (відео)

Він завжди залишається за кадром. Фіксуючи історію та творячи спогади для інших. Але цього разу увага камер була прикута до нього. Олег Гриб – фотокореспондент інформаційного агентства «ITV». 20 жовтня в Ірпінській міській бібліотеці відкрилася його персональна виставка «Ірпінь осінній».

Це – 25 фото із розкішними шатами міської природи. Гості заходу милувалися та впізнавали в них улюблені місця відпочинку.

Олена, мешканка Ірпеня:

«Це теж наше місто – набережна. Знайоме все. Ну дуже гарне! Кольори ці осінні – це надзвичайно!».

Катерина, мешканка Ірпеня:

«Осінь ділить людей на оптимістів і песимістів. Осінню ми можемо побачити грози, погану погоду, дощ. А можемо яскраві листочки і гарні вулиці».

Насолодитися атмосферою ірпінської осені у бібліотеку завітало чимало гостей. Більшість із них часто й самі потрапляють у об’єктив Олега Гриба.

Оксана Нечитайло, депутатка Ірпінської міської ради:

«Олег має надзвичайний талант — вміння передавати у фото не просто зображення. А філософію, натхнення, ту природню досконалість, яка вона є».

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«Таку роботу рідко побачиш у нинішніх фотографів. Часто по своїй роботі я до нього звертаюся, щоб проілюструвати якісь заходи, приїзди високопосадовців, роздрукувати фотографії. І всі завжди захоплюються цими роботами, бо вони дійсно гарні і якісно зроблені».

Із початком повномасштабної війни Олег Гриб фіксував воєнні злочини росіян. Серед таких знімків – заборонені Женевською конвенцією фосфорні бомби над Ірпенем.

Після звільнення міста від окупантів — документував поранені вулиці й будинки. Десятки візитів світових лідерів. Ці роботи виставлялися, зокрема, у Європейському парламенті, біля мерії Парижу, у Німеччині та Польщі.

Знімки Олега Гриба опубліковані у книгах «Битва за Ірпінь» Петра Щербини та «Люди не все одно» Володимира Карплюка.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

 «Олег, друже, я дуже дякую від себе, всього депутатського корпусу, нашої команди за ту потужну роботу, яку ви довгий час ведете. І ви це робите однозначно професійно. І те, що зараз тут 25 фотографій, – це дуже мало. У вас мінімум 25 тисяч фотографій і одна — краща іншої».

Привітати Олега прийшли містяни, лікарі, комунальники та всі ті, хто любить Ірпінь і надихається творчістю. Директорка департаменту культури і туризму КОВА Анна Куценко після побаченого анонсувала, що «Ірпінь осінній» має побачити Україна.

Анна Куценко, директорка Департаменту культури і туризму КОВА:

«У мене вже є пропозиція до фотографа і до творчої команди міста-героя Ірпінь зробити мистецтво подорожуючим. Це те, чим ми мусимо ділитися у області, займатися промоцією, знайомити міста й громади одна з одною, розказувати про особливості, які є».

Фотограф був розчулений такою увагою до своєї творчості та дякував усім, хто завітав на відкриття виставки.

Олег Гриб, фотокореспондент «ITV»:

«Дуже багато приємних слів, то знаєте, я ніби над землею злетів! Це якщо жартуючи. Але так, відчуваю вдячність і легкий приємний шок».

Ненадовго відірватися від землі та помріяти можете і ви. Завітайте у міську бібліотеку! Фотовиставка «Ірпінь осінній» триватиме до 3 листопада.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!