Реклама

В Ірпені відкрили п’яту амбулаторію (відео)

В Ірпені на Київщині сьогодні, 15 січня, урочисто відкрили п’яту амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Вона розташована на вулиці Білокур, 1-А.

«Чотири роки тому, коли тільки виникла ідея мати не одну амбулаторію в центрі міста, а наблизити цю послугу до населення, було багато супротиву, було багато тих, хто не розумів цього. І я щиро радий, що самі медики нас підтримали. Це чергова амбулаторія в черговому мікрорайоні. Робиться все для того, щоби мама з коляскою могла, пройшовши не більше ніж 500 метрів, дійти до своєї амбулаторії й отримати первинну допомогу», – сказав під час церомонії відкриття голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

«У цьому році ми ставимо собі завдання відкрити ще мінімум одну, а можливо, навіть дві амбулаторії», – заявив перший заступник міського голови Олександр Маркушин. За його словами, такі медичні заклади з’являться в кожному мікрорайоні міста.

Нова амбулаторія діє в тестовому режимі з 2 січня. Як повідомив головний лікар Ірпінського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Андрій Левківський, зараз тут працюють п’ять сімейних лікарів і педіатр. «Також є вакантні ставки для доукомплектування. Ми плануємо, що тут працюватимуть 8–10 лікарів», – зазначив керівник «первинки».

В амбулаторії є кімната для щеплень, маніпуляційна. Кожен лікар має окремий кабінет. «Усі кабінети сімейних лікарів і педіатрів оснащені апаратами запису кардіограми, вагами, ростомірами, у всіх лікарів є отоскопи – тобто ми можемо відразу діагностувати отити, якщо є скарги; можемо подивитися очне дно. В кожному кабінеті – пульсоксиметри, глюкометри», – говорить завідувачка закладу Оксана Крупенко.

«Це дуже зручно, що з’явилася така прекрасна амбулаторія, куди можна звернутися – не треба йти далеко», – радіє молода мама Ольга, малюк якої став першим сьогоднішнім пацієнтом педіатра Марини Загорулько.  

Новою амбулаторією задоволені не лише пацієнти: умови праці вже встигли оцінити й лікарі, які перейшли сюди з інших амбулаторій. «У нас було по двоє лікарів у кабінеті, а то й по троє. А тут – по одному. Нове медичне обладнання, зручні комп’ютери», – поділився враженнями сімейний лікар Олег Вовкотруб.

Декладації з лікарями нової амбулаторії підписали близько п’яти тисяч пацієнтів. Загалом заклад здатний обслуговувати до 15 тисяч мешканців міста.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!