В Ірпені завершують прокладати мережу водовідведення з вулиці Вериківського (відео)

Мешканці вулиці Вериківського вже не потерпатимуть від затоплення, яке турбувало їх багато років під час великих злив.

Максим Плешко, депутат Ірпінської міськради від партії «Нові обличчя»:
«Бачите, там дорога пішла вгору, а звідси, де ми стоїмо – вниз. Тобто там є так звана “лінза” – нижня точка дороги. Такі ситуації інколи є по місту. У період сильних дощів із вулиці Української йшов великий потік води, і отам, де стоять оці машини, вода стояла до бордюра і навіть переливалася людям у подвір’я».

Наталія Іздебска, депутатка Ірпінської міськради від партії «Європейська солідарність»:
«Я живу тут поряд, і проблема цієї вулиці мені дуже знайома, вона існує дуже давно. “Ливнівка” тут практично ніколи не працювала, відколи зробили ремонт вулиці. З проблемою розбиралися, і коли я стала депутатом, звичайно, я пообіцяла своїм виборцям, своїм сусідам і знайомим, що це буде перше питання, яким я буду займатися».

Депутати від округу взялися спільно вирішувати проблему. З’ясувалося, що зливова каналізація тут і справді є, але вона не працює. З цією проблемою і звернулися до Ірпінського міського голови.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Декілька років тому була зроблена зливова каналізація по вулиці Вериківського й по вулиці Рильського, і були заасфальтовані ці дві вулиці. Але по вулиці Рильського на перехресті з Соборною вона була тупикова. Ми зараз зробили два невеликих проєкти і підключаємо каналізацію від вулиці Рильського до центральної системи».

Роботи з прокладання завершальної ділянки мережі вже розпочалися. Зливова каналізація має пролягти через вулицю Соборну майже на 80 метрів і влитися в дренажну канаву. Щоб не розкопувати вулицю й не перекривати її, підрядники застосовують так звану «технологію крота»: канаву для труби прориють під землею, і жодних незручностей не буде.

Максим Плешко:                                      
«Був оголошений тендер, підрядники виграли. Сума тут невелика. Вони хочуть показати, що вони можуть оцим методом горизонтального буріння і в майбутньому по Ірпеню багато де, де треба буде, робити дощову каналізацію. Щоб не зривати дороги, можна робити це під землею».

Наталія Іздебска:
«Я дуже дякую меру за те, що він підтримав, послухав. Влітку ми вже відголосували на бюджетній комісії перші суми на ремонт цієї вулиці, і зараз почали це робити. Я думаю, що проблема буде вичерпана».

Цю частину робіт  мають завершити протягом тижня. Але на цьому прокладання мереж відведення води з вулиць міста не припинятимуть.

Олександр Маркушин:
«У наступному році ми плануємо по вулиці Соборній від Рильського до Матросова зробити зливову каналізацію. Так само від вулиці Тургенєвської до БКЗ по вулиці Соборній зробимо центральну магістраль зливової каналізації».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!