В Ірпінській прокуратурі працює хабарник Роман Пшик

Прокурор Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Пшик Роман Михайлович був затриманий у 2016 році за підозрою в отриманні хабаря в розмірі 375 тис. грн із метою передачі цих коштів в Ірпінський суд за зняття арешту з рахунків приватної компанії. Ухвалою Печерського суду від 1 вересня 2016 року прокурору Пшику було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою в розмірі 826 тис. грн. Справа разом із обвинувальним актом зараз розглядається Києво-Святошинським судом. Про повідомило ITV джерело в прокуратурі Київської області.

«Попри явне корупційне та хабарницьке минуле, обвинувачений Роман Пшик досі працює на посаді прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури і… готує обвинувальні акти громадянам. Справа в тому, що його на цій посаді тримає Києво-Святошинський прокурор Юрій Дмитрунь. І не просто тримає Пшика на посаді, а й тримає його “за я…ця”, змушуючи підписувати сотні повісток та клопотань щодо працівників Ірпінської міської ради, які на всю Україну заявили про тиск з боку Дмитруня. Такий собі “ручний Пшик”», – зазначив співрозмовник агентства.

За інформацією джерела, «досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42016000000002098, яке здійснювала Генеральна прокуратура України, встановлено, що прокурор Пшик Р. М., діючи на прохання та в інтересах юриста товариства з обмеженою відповідальністю «Київперсонал», 9 серпня 2016 р. звернувся до прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області Цулаія Г. З. з проханням вирішити питання щодо скасування арешту банківських рахунків цього товариства, накладеного в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12015110040002656».

«У ході розмови, яка відбулась між прокурорами Пшиком Р. М. та Цулаія Г. З. 19.08.2016 р., останній, усвідомлюючи зацікавленість представників ТОВ “Київперсонал” у скасуванні арешту банківських рахунків товариства, будучи достовірно обізнаним, що вказану операцію можливо реалізувати виключно за умови ухвалення відповідного судового рішення слідчим суддею, діючи умисно з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, вирішив схилити представників ТОВ “Київперсонал” до давання неправомірної вигоди слідчому судді місцевого суду, під юрисдикцією якого перебуває орган досудового розслідування, що здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015110040002656. Водночас прокурор Цулаія Г. З. прийняв рішення отримати неправомірну вигоду від представників ТОВ “Київперсонал” за попередньою змовою групою осіб, зокрема, залучивши до реалізації свого злочинного наміру прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Пшика Р. М. та інших, невстановлених на даний час досудовим розслідуванням посадових осіб органів прокуратури та суду.

З метою реалізації свого злочинного умислу прокурор Цулаія Г. З. 19.08.2016 р., перебуваючи в автомобілі на території прокуратури Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області (Софіївська Борщагівка, вул. Соборна, 67), висловив юристу товариства вимогу щодо необхідності передачі йому неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у сумі 30 тисяч доларів США (станом на 19.08.2016 р. за офіційним курсом НБУ це становило 755 127 грн, що згідно з приміткою до ст. 368 КК України є особливо великим розміром) за прийняття суддею Ірпінського суду Київської області рішення про скасування арешту банківських рахунків ТОВ “Київперсонал”, які в подальшому повинні були бути розподілені між особами, які досягли попередньої змови про вчинення злочину.

Реалізуючи свій злочинний умисел, 23.08.2016 р. прокурор Цулаія Г. З. через невстановлену слідством особу, перебуваючи в автомобілі “Фольксваген Пассат”, отримав від юриста товариства завідомо обумовлену частину вищезазначеної неправомірної вигоди, а саме – грошових коштів у сумі 375 тис. грн.

Далі на виконання спільного злочинного умислу прокурор Цулаія Г. З. передав частину отриманих ним раніше грошових коштів прокурору Пшику Р. М. для подальшої передачі останнім частини неправомірної вигоди слідчому судді Ірпінського міського суду Київської області за ухвалення рішення щодо скасування арешту банківських рахунків ТОВ “Київперсонал”, накладеного в ході здійснення досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12015110040002656.

29.08.2016 р. о 23 год. 20 хв. прокурора Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Пшика Р. М. затримано в порядку вимог ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

30.08.2016 р. в ході розслідування кримінального провадження Пшику Р. М. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 01.09.2016 р. прокурору Пшику Р. М. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою в розмірі 826 тис. грн. Наразі справу Пшика розглядає Києво-Святошинський суд (за місцем вчинення злочину)», – зазначає джерело в прокуратурі.

Як повідомлялося, це не перший скандал за участі працівників Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури. Заступник керівника відділу Максим Роговенко потрапив у поле зору обласного керівництва, ЗМІ та кадрової дисциплінарної комісії після того, як виявилося, що він закриває провадження щодо порушень закону забудовниками в обмін на комерційну та житлову нерухомість. За інформацією ЗМІ, прокурора Максима Роговенка називають в Ірпені та Приірпінні «Макс Ріелтор».

Втім, Роговенку та Пшику є з кого брати приклад: Києво-Святошинського місцевого прокурора Юрія Дмитруня експерти і медійники називають «найбагатшим прокурором України». Раніше ЗМІ оприлюднили ТОП-10 кримінальних справ, бездіяльності в розслідуванні яких нібито сприяє прокурор Дмитрунь.