В ірпінське озеро запустили тонну риби (відео)

Осінь – сезон зариблення водойм. В озера та річки запускають малька або ж зовсім молоду рибу. Вона їсть водорості та планктон і не дає воді застоюватися та цвісти.

В Ірпені на озері в районі БКЗ вільне плавання розпочалося для майже тонни молодих коропів. Це зариблення експериментальне. Його ініціювала громадська спілка «Рибалки Ірпеня».

Євгеній Прокопенко, голова громадської спілки «Рибалки Ірпеня»:
«На сьогоднішній день – одна водойма. Ми громадською організацією розмовляли з усіма в спільноті, щоб це озеро нам дали. Ми звернулися до Олександра Маркушина, і нам його (озеро) виділили, щоб ми його могли й зарибити, і провести благоустрій».

До зариблення озера долучилися і дорослі, й малі. Запускали 150-грамових коропів. Риба перезимує, підросте і буде втіхою для всіх любителів риболовлі.

Дмитро Прокопенко, мешканець Ірпеня:
«Зараз маленьку її запускають, а потім, коли вона виросте, можна буде ловити вже велику рибу, а не маленьку».

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«З нашої спілки всі хлопці долучаються, допомагають. Наші мешканці – не тільки району, а всього міста – можуть приходити сюди і ловити собі цю рибу».

Спілка рибалок контролює і безпечну риболовлю в місті: слідкує за тим, щоб рибу ловили лише простими вудками, а не сітками чи електричними спінінгами, через які риба гине. Окрім цього, члени спілки чистять водойми та прибирають території навколо них. Зокрема, це озеро навесні чекає кардинальний благоустрій.

Андрій Літвинов, радник Ірпінського міського голови:
«Вони вже це роблять, уже декілька разів проводили тут загальні толоки, під час яких прибирали гілля, сміття, вивозили це все. Вони постійно проводять тут такі заходи і проявляють ініціативу щодо розвитку цієї території».

Євгеній Прокопенко:
«У наших планах – облагородити це озеро, зробити його для дітей, для громади нашого Ірпеня. Якісь столики поставимо, облагородимо тут берег, проведемо озеленення, повирізаємо цей сухостій, щоб люди могли відпочивати».

Після того, як тут проведуть благоустрій, планують ще раз запустити в озеро рибу.

Олександр Маркушин:
«Навесні ще запустити вже півтори чи дві тонни риби, і хай громада отримує задоволення, відпочиває, ловить рибу, приходить із дітьми, гуляє. Ми за активний, нормальний, здоровий спосіб життя!»


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!