В Ірпінській бібліотеці відбулася зустріч з учасниками боїв за Іловайськ (відео)

Роман Зіненко, письменник, учасник боїв за Іловайськ:

«Запропонували ганебне життя або майже невідворотну смерть».

Перед таким вибором опинилися українські захисники у серпні 2014 року в Іловайську. Серед них і Роман Зіненко. Він — один із тих, кому вдалося вийти з котла живим. Роман написав декілька книг про ті події. Зокрема, і книгу-хроніку«Війна, якої не було».

Роман Зіненко, письменник, учасник боїв за Іловайськ:

«Ця книга про те, коли було перше вторгнення, про яке суспільство не знало, не повідомлялося. Коли на День Незалежності 2014 року шість батальйонів тактичних груп російської арміїі вдерлися на територію України і захопили частину наших Донецької і Луганської областей».

У 10-ті роковини Іловайської трагедії Роман завітав до Ірпінської бібліотеки, щоб розповісти про ті події та свої книжки. За словами автора, у суспільстві існує міф, що в Іловайську росіяни вчинили підступний розстріл беззбройних українських військових. Однак, насправді, наші оборонці відмовилися тоді складати зброю. 

Роман Зіненко, письменник, учасник боїв за Іловайськ:

«У нас була не тільки зброя і техніка, у нас були полонені росіяни. Вони не могли допустити, щоб ми вийшли з оточення ще й привезли їх із собою. Уявляєте, ми привозимо з собою полонених російських десантників і витягаємо ще один сучасний російський танк. Це — беззаперечні докази присутності російської армії. Звісно, ворог цього не міг ніяк допустити».

У книзі Романа Зіненка зібрано близько 300 спогадів очевидців тих подій. 

Михайло Ніколов, учасник боїв за Іловайськ:

«Це людина, яка звела дуже важку історію. Була величезна кількість питань, яких і зараз багато. Але не було розуміння і прийняття, яке вніс Роман. І це, знову ж таки, завдяки його благодійній роботі».

Так про автора книги говорить один із тих, хто вижив в Іловайському котлі, Михайло Ніколов на позивний «Лєрмонтов». Він також завітав до Ірпеня.

Михайло Ніколов, учасник боїв за Іловайськ:

«Вам просто потрібно зрозуміти і щоб Ваші друзі розуміли, що вже як 10 років в Україні війна. І 10 років як зʼявилися вдови, діти без батьків, без близької людини. І це важко. Для України це грає важку роль. У цей же час кається українська нація».

В Ірпінській міській бібліотеці є декілька книг Романа Зіненка. На двох примірниках він залишив свої автографи. Книжки автора надзвичайно зацікавили ірпінців.

Андрій, мешканець Ірпеня:

«Історія — це дуже важливо, тому що кожен повинен знати своє минуле, щоб творити майбутнє. Ця думка, насправді, дуже важлива. Через це приходити на такі бесіди, потрібно, щоб хотіли всі» 

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини (Ірпінь, Буча, Гостомель, Бородянка)!

НОВИНИ

Ще одна страшна звістка: ДНК-тест підтвердив загибель захисника з Ірпеня Григорія Ільченка

17 Jul 21:05

Детальніше
Київська область є лідером за кількістю порушень габаритно-вагового контролю, - Агентство відновлення

17 Jul 18:23

Детальніше
У Гостомелі побудують нову амбулаторію

17 Jul 16:47

Детальніше
Комунальники встановили нову запірну арматуру на вулиці Садовій в Ірпені

17 Jul 16:11

Детальніше
Син до смерті забив матір: жахливе вбивство сталося у Бучанському районі

17 Jul 16:04

Детальніше
КП «Рідне село» покращує свою матеріально-технічну базу (відео)

17 Jul 15:52

Детальніше
За 2025 рік інспектори Мунварти Гостомеля склали 980 приписів

17 Jul 14:29

Детальніше
В Ірпені відбудеться презентація книги Петра Вольвача «Великий Хорс»

17 Jul 14:25

Детальніше
Компенсаційні кошти на відбудову мають використовуватись виключно за цільовим призначенням, - перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук

17 Jul 14:22

Детальніше
Заволоділи 4,6 млн грн на відновленні зруйнованої інфраструктури: правоохоронці Київщини повідомили зловмиснику про підозру

17 Jul 13:44

Детальніше
Олеся Василець складає мандат депутата Бучанської районної ради

17 Jul 12:50

Детальніше
Всі новини