В ірпінській первинці проводять безкоштовний скринінг сітківки ока (відео)

У кабінеті не випадкова напівтемрява. Цього вимагає процес, який зараз тут відбувається. А саме – дослідження очного дна. В Ірпені розпочалося безкоштовне скринінгове  обстеження сітківки ока жителів громади, хворих на цукровий діабет 1 та 2 типу, а також пацієнтів, які мають високий ризик цього захворювання.

Тетяна, мешканка Ірпеня:

«Мені подзвонила сімейна медична сестра і запропонувала таку процедуру. А я згодилася і дуже швидесенько йшла сюди, тому що я знаю, що у мене є проблеми.

Віктор, мешканець Ірпеня:

«У мене цукровий діабет, глаукома. Я проходив лікування у «Новому зорі». Так я просто перевіритися хочу».

Під час скринінгу медики Ірпеня вперше на Київщині застосовують новітню методику. Цей невеличкий переносний апарат дозволяє суттєво пришвидшити діагностику, виявити проблему, щоб запобігти ускладненням. Він зчитує очне дно, фотографує сітківку, самостійно, за допомогою штучного інтелекту, обробляє дані і робить заключення.

Олена Письменна, завідувачка Ірпінської амбулаторії №2:

«Ми маємо змогу на ранньому етапі виявити дегенеративні зміни на сітківці. А вони у людей, які мають цукровий діабет першого та другого типу можуть бути дуже виражені і чим раніше будуть виявлені ці захворювання… і не знає, що вони в нього є. Завдяки цьому апарату ми маємо змогу виявити це і відкорегувати лікування».

Скринінгові обстеження сітківки ока розпочали одночасно у двох ірпінських амбулаторіях — №3 та №2. Лікарі кажуть, що у день обстежують у середньому 10-15 пацієнтів. Люди вдячні за таку лікарську ініціативу.

Ірина, мешканка Ірпеня:

«Це – дуже чудово, звичайно. Особливо для такої категорії людей. Ми тільки за те, щоб таке обстеження було й надалі»

У цих двох амбулаторіях скринінг триватиме до 19 січня. Далі таку програму запровадять і в інших амбулаторіях громади. Коли і де саме — запитуйте у свого сімейного лікаря.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!