В Ірпінській поліклініці запустили в роботу новий УЗД-апарат експертного класу (відео)

В Ірпінській поліклініці запустили в роботу УЗД-апарат, який може виявляти запалення легенів на стадії, коли цього ще «не бачить» навіть рентген. Лікарі кажуть – такі можливості обладнання особливо важливі в період пандемії коронавірусу, адже це дає змогу якісно діагностувати ускладнення хвороби на ранніх етапах. Вартість апарата в повній комплектації, з системою відеозапису – 2 млн грн. Його придбали за кошти бюджету міської центральної лікарні

Антон Довгопол, директор Ірпінської центральної міської лікарні:
«Це апарат DC-70 компанії “Mindray”, яка є офіційним представником в Україні, яка єдина має офіційні права на сервіс і обслуговування даного обладнання. Цей апарат укомплектований усіма датчиками, він має дві функції еластографії – хвильову і компресійну еластографію, він має розширену гарантію, він експерт-класу і все програмне забезпечення для нього – це офіційне програмне забезпечення, яке має розширений функціонал».

Дмитро Яковенко, клінічний спеціаліст компанії «Mindray»:
«На сьогоднішній день це паличка-виручалочка, якісний інструмент у руках лікарів, який допоможе оцінити стан пацієнта, з’ясувати, чи є пневмонія, чи нема, яка кількість легеневої тканини вражена пневмонією. І найголовніше – це те, що можна це оцінювати в динаміці». 

У період пандемії цей апарат допоможе суттєво розвантажити ретгенкабінет, кажуть лікарі. А ще завдяки функції еластографії медики зможуть якісно оцінювати стан печінки – зокрема, після важкого тривалого перебігу ковіду.

 Дмитро Яковенко:
«Дуже часто після такого інтенсивного лікування печінка може давати збій, і ми це можемо попередити, вчасно направити людину на дообстеження й на додаткове лікування».

Функція еластографії вважається основним прогресивним методом діагностики також злоякісних утворень і дає можливість виявляти їх на ранніх стадіях.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Що в медицині найголовніше? Не тільк