В Ірпінському музеї відкрилася передріздвяна етновиставка (відео)
05 Dec 19:53, 2024
Олександра Страдецька, журналістка:
«Виставкова зала Ірпінського історико-краєзнавчого музею перетворилася на традиційну передріздвяну світлицю наших предків. Тут все, як годилося раніше гарному українському господареві: дідухи біля ікони, ткані рушники на стінах, хліб і кутя на столі. А на порозі, чуєте? Вже співають колядники».
«Різдвяна казка мальованої скрині» – саме таку назву носить нова етнографічна виставка в Ірпінському музеї. Святкова атмосфера так і витає у повітрі! Настрою додає і народний фольклорний ансамбль «Громиця».
Євген Пихтін, керівник народного фольклорного ансамблю «Громиця»:
«Це одна з найсакральніших подій для нас, коли співаються пісні, які протягом року не виспівуються, а співаються на Різдво. Це така радість для нас».
Гості на відкритті виставки теж особливі. Деякі з них добряче підготувалися та вбралися, як сто років тому вдягалися наші предки.
Людмила, мешканка Ірпеня:
«Це – рушник моєї мами. Він 60 років пролежав у шафі. Я вирішила його переробити у вишиванку».
Анна Куценко, керівниця ГО «Центр науково-культурних досліджень»:
«Тішусь, що сьогодні ми на території Київської області не просто збираємо в одному місці всі традиції, традиційні ремесла, а й популяризуємо традиції святкування справжнього українського Різдва».
«Павутинки» на стелі, старовинний посуд і меблі, традиційний український одяг. Все це справді створює «Різдвяну казку мальованої скрині».
Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради:
«Сьогодні ми потрапили не просто в казку, бо це те, чим ми багаті. Хтось зайде й скаже: «Як казково». Дійсно, може й казково, але навколо нас із вами речі, які з давніх-давен дійшли до нас і які є нашим культурним надбанням».
Автор виставки – колекціонер і етнограф із Полтавщини Олександр Олефіренко.
Віталій Коваленко, заступник начальника відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради:
«Він із радістю надав свої експонати особисті в місто-герой Ірпінь. Але сталося так, що він не зміг приїхати через ряд певних обставин. Хочу подякувати йому від усього міста, від нашої громади, від відділу культури і маю велику надію, що це перший, але далеко не останній наш спільний проєкт».
Поринути в святкову етно-атмосферу можуть усі охочі. Завітайте в Ірпінський історико-краєзнавчий музей! Виставка триватиме до 10 січня.