В Україні запроваджують карантин у навчальних закладах і обмеження на проведення масових заходів

5e68cfcd8e030491173270_820x360

Через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні Кабінет Міністрів на своєму сьогоднішньому засіданні вирішив запровадити обмеження на проведення масових заходів та карантин у навчальних закладах строком на три тижні. Про це йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.

«Кабміном запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні», – сказано в повідомленні.

Також було прийнято рішення виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств і служб та для поповнення держрезерву. Для виконання цього рішення до 1 червня забороняється експорт товарів протиепідеміологічного призначення, «щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення». Крім того, прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорту «Бориспіль».

Раніше стало відомо про те, що з 12 березня протиепідемічні заходи та обмеження запроваджують у Києві.

«Тимчасово обмежуємо освітній процес та забезпечуємо дистанційне навчання в закладах загальної та вищої освіти. У мистецьких, спортивних школах. У дитячих садочках міста. Обмежуємо проведення масових заходів у столиці. Це стосується концертів, конференцій, інших заходів. Кінотеатри скасують сеанси. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. У торгових центрах – посилений контроль, там чергуватимуть санітарні лікарі. Попередньо обмеження діятимуть до кінця березня», – заявив мер Києва Віталій Кличко.

Громадський транспорт у столиці поки що працюватиме у звичному режимі. Увесь його рухомий склад двічі на добу обробляють дезінфікуючими засобами, запевняють у Київській міськдержадміністрації.

Нагадаємо, сьогодні зранку голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк звернувся до Міністерства охорони здоров’я та всіх відповідальних установ із проханням невідкладно надати Ірпеню щонайменше 500 тестів на коронавірус, а також забезпечити державне фінансування реконструкції інфекційного відділенні Ірпінської лікарні та допомогу з закупівлею ліків для симптоматичної терапії й спеціальних масок.

«Мінохорони здоров’я має невідкладно вжити заходів запобігання поширенню вірусу COVID-19», – заявив Карплюк.

Він зазначив, що досі «влада та громада Ірпеня не отримали “згори” жодних системних рекомендацій, жодної допомоги у придбанні засобів захисту, жодної стратегії поведінки».

Політик наголосив, що в разі ігнорування центральною владою прохання ірпінців та якщо в Україні не буде запроваджено загальнодержавний карантин, то з 23 березня буде оголошено безстроковий карантин в Ірпені.

«При цьому ми готові бути надійними партнерами Уряду та спільно запобігати розповсюдженню коронавірусу, надавати першу та екстрену допомогу і розвивати напрямок боротьби з інфекційними хворобами», – зазначив Карплюк.

Він також закликав усіх підприємців Ірпеня «надати допомогу в невідкладній реконструкції інфекційного відділення Ірпінської міської лікарні та підготовці до боротьби зі всесвітньою пандемією». «Місцева та центральна влада, громада та бізнес мають стати пліч-о-пліч і працювати над збереженням кожного людського життя», – підкреслив Володимир Карплюк.