Верховна Рада зняла з розгляду постанову про районування. Ірпінці знову мітингували під парламентом (фото)

1095167_o

Сьогодні депутати Верховної Ради зняли з розгляду проєкт постанови №3650 «Про утворення та ліквідацію районів», яким передбачається створення в північно-західній частині Київської області району з центром у Бучі.

Спочатку проти цієї постанови різко виступили фракції «ЄС» і «Батьківщини», а потім на пропозицію «Слуги народу» проєкт було знято з порядку денного.

У цей час біля будівлі парламенту другий день поспіль відбувалася всеукраїнська акція протесту проти прийняття постанови №3650, у якій брали участь представники громади Ірпеня чолі з в. о. міського голови Андрієм Літвиновим і першим заступником мера Олександром Маркушиним.

«Ірпінь, Вишгород, Переяслав, Верховина, Вишневе, Кам‘янець-Подільський та інші населені пункти вийшли знову на акцію протесту під Верховну Раду. Почуйте громади!» — написав Андрій Літвинов на своїй сторінці у фейсбуці.

Нагадаємо, на сайті Президента України зареєстрована петиція щодо перегляду внесеного Кабміном на розгляд парламенту проєкту постанови «Про утворення та ліквідацію районів».

Наприкінці травня ц. р. Київська облдержадміністрація несподівано й без обговорення змінила свої пропозиції щодо реформування адміністративно-територіального устрою області, запропонувавши утворити Бучанський район замість Ірпінського, як планувалося раніше. У зв’язку з цим голови низки місцевих рад Приірпіння й нинішнього Києво-Святошинського району у відкритому листі до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та народного депутата від 95-го округу Олександра Горобця закликали не допустити «кулуарного» створення району з центром у Бучі.

Представники громад Київщини з цією ж вимогою пікетували Кабінет Міністрів. На переконання учасників акції, просування ініціативи про надання Бучі статусу райцентру відбувалося непрозоро, всупереч урядовій Методиці формування нових районів та без урахування думки більшості громад, яких це безпосередньо стосується.

Проте уряд затвердив проєкт постанови про районування областей, який передбачає утворення Бучанського району, та вніс його на розгляд Верховної Ради. Попри численні звернення керівників органів місцевого самоврядування та низки народних депутатів України, парламентський комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування залишив у проєкті постанови положення про утворення району з центром у Бучі.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!