Верховний суд України арештував майно та грошові рахунки «Орлан-Інвест Груп»

Верховний суд України арештував майно та грошові рахунки будівельної компанії «Орлан-Інвест Груп» і зобов’язав сплатити до бюджету Ірпеня заборгованість із пайової участі в сумі 1 млн 700 тис. грн. Про це повідомили в юридичному відділі Ірпінської міської ради.

Катерина Клименко, головний спеціаліст юридичного відділу ІМР:
«Ірпінською міською радою до «Орлан-Інвест Груп» пред’явлено позови про стягнення заборгованості за договорами про залучення коштів замовників будівництва з пайової участі. Вже станом на сьогодні в нас є рішення Верховного суду України, яким задоволено позовні вимоги Ірпінської міської ради і стягнено на користь громади 1 мільйон 700 тисяч гривень. Зараз рішення суду перебуває у виконавчій службі, накладено арешт на кошти боржника, а також на його майно».

Засновник ТОВ «Орлан-Інвест Груп» Антон Мирончук назвав таке рішення Верховного суду смішним.

Антон Мирончук, засновник ТОВ «Орлан-Інвест Груп»:
«Рішення Верховного суду на 1,7 мільйона гривень. Повірте, це невеликі кошти для нашої компанії. Це смішно».

В Ірпінській же прокуратурі несплату пайової участі смішною не вважають.

Журналіст:
«Несплата мільйонів гривень до міського бюджету – це серйозний злочин?»

Максим Роговенко, заступник начальника Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури:
«Це дуже серйозний злочин».

За інформацією міськради, міський бюджет недоотримав від Мирончука понад 13 млн гривень. Серед усіх боржників-забудовників «Орлан-Інвест Груп» значиться як найбільший у місті неплатник пайової участі.

Катерина Клименко:
«Взагалі у нас пред’явлено близько 30 позовів про стягнення заборгованості на загальну суму більше 50 мільйонів гривень. Але найбільший відсоток з них займає товариство з обмеженою відповідальністю «Орлан-Інвест Груп» як замовник будівництва, а також фізична особа Мирончук Антон Анатолійович – також як замовник будівництва».

Юристи міськради зазначають, що «Орлан-Інвест» не тільки не поспішає сплачувати заборгованість, але й намагається взагалі уникнути сплати пайової участі.

Катерина Клименко:
«З метою уникнення виконання рішення суду ТОВ «Орлан-Інвест Груп» звертається з оскарженням відповідних договорів про пайову участь для визнання їх недійсними. Однак такі позови, їх аргументи були відхилені в суді першої інстанції, а також ці рішення підтверджені Північним апеляційним господарським судом. Залишено в силі договори, за якими ми стягуємо заборгованості, вже маємо позитивні рішення про відповідні стягнення».

Аби не платити пайову участь, забудовник Мирончук вдається до різних методів – зокрема й до підробки документів. 21 серпня Ірпінська прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідне кримінальне провадження. Прокуратура Київської області підтвердила це у відповіді на запит ITV: «Замовник будівництва, достовірно розуміючи, що пайову участь у розвитку інфраструктури міста Ірпінь не сплатив, використав шляхом передання до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради завідомо підроблені ним декларації про готовність вказаних об’єктів у частині сплати ним пайової участі».

Але дивним чином уже наступного дня, 22 серпня, провадження було закрите. При цьому прокуратура  навіть не допитала заявника – Ірпінську міську раду – і не визнала її потерпілою стороною. За інформацією джерел у Генпрокуратурі України, там відомо про такий рекорд, і вже найближчим часом у прокуратурі Ірпеня та Києво-Святошинського району можливі кадрові зміни.