Реклама

Війна очима жінок: благодійна фотовиставка в Ірпені (відео)

Ірина, 32 роки:

«В один момент дістала телефон, знімала будинок, який горить на перехресті. І в цей момент куля напевно пройшла через підлокітник – і в мій телефон. Він вибухнув у мене в руках. У секунду я зрозуміла, що щось не те і лягла на підлогу між сидіннями автомобіля».

Ірину тоді контузило, та вона залишилась жива, а от водій-волонтер загинув на її очах.

Альона, 14 років:

«Ми майже одразу пішли в бомбосховище, як почули, що почалася війна. І там у мене навіть проходили уроки».

У бомбосховищі Альона мріяла про те, щоб пошвидше можна було навчатися у класі, а не в укритті.

Еліза, 22 роки:

«Я бачила вибухи. Я бачила, як люди стоять у величезних чергах на заправках, біля банків, як люди всі в паніці, як вони йдуть пішки – їм усе одно, куди йти, і вони просто йдуть пішки по трасі».

Щоб розказати всьому світові про страх, біль, тривогу та величезну силу духу українських жінок у перші дні війни в Україні, в Ірпені організували благодійну фотовиставку «Історична весна». На світлинах – 30 історій, 30 пар жіночих очей, які бачили війну такою, яка вона є.

Євгенія Антонюк, депутатка Ірпінської міської ради:

«Кажуть, не на часі – не на часі співати, не на часі фотографувати, не на часі робити виставки. Та ні, на часі. На часі жити й розказувати світу про наші страждання».

Оксана Нечитайло, депутатка Ірпінської міської ради, співорганізаторка виставки:

«Тут нема героїнь. Це те, що пережила кожна жінка, будучи матірю, будучи донькою. Це емоційне страждання, яке варто донести до світу для того, щоб вони розуміли, що це недопустимо. Недопустимо, щоб наші жінки таке переживали, і щоб це повторювалось».

Підтримати проєкт творчого висвітлення історій українських жінок у час війни до Ірпеня приїхали українські зірки MamaRika, Khayat, Девід Аксельрод.

Девід Аксельрод, співак, композитор:

«Як каже моя доця, «російці» намагаються нас убити нізащо. За те, що ми просто такі, які ми є. За те, що ми просто хочемо бути такими, якими є. Якщо це комусь не подобається – то їхні проблеми. Україна була і буде. І ми переможемо, це найголовніше».

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«В Ірпені у нас вийшло захистити місто, бо ми працювали єдиною потужною командою. І я впевнений: якщо кожен із вас буде робити хоч щось трошечки більше, ніж завжди – ми разом із вами єдиною командою дуже швидко відбудуємо не тільки Ірпінь, а й усю Україну».


Підписуйтеся на
 Telegram-канал ITV  джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!