Володимир Карплюк: «Якщо не впораємося до осінніх дощів, то потім реконструювати будинки буде в десятки разів дорожче» (відео)

288446094_3415412575411907_6288669727794712364_n

Голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк відповів у прямому ефірі на запитання журналістів телеканалу «Еспресо». Головною темою розмови було відновлення зруйнованих під час бойових дій помешкань ірпінців та об’єктів соціальної інфраструктури.

Карплюк наголосив на нагальній необхідності отримання коштів від держави для того, щоби до початку сезону осінніх дощів провести капітальний ремонт і реконструкцію пошкоджених будівель.   

«Якщо ми не реконструюємо дах, то квартири, які вціліли, доживуть до весни в дуже поганому стані. І ця проблема впирається у фінансування капітального будівництва, яке на сьогоднішній день ще закрите. Ми дуже віримо, що найближчим часом держава відновить цей напрямок, і ми, як місто, яке постраждало найбільше на Київщині, отримаємо фінансування на капітальне будівництво, і що ми зможемо власні кошти використовувати для відновлення дахів, реконструкції квартир і будинків… Якщо ми не впораємося до сезону активних дощів і до зими, то потім і для нас, і для людей, і для держави, і для міжнародних партнерів реконструювати ці будинки буде в десятки разів дорожче», – підкреслив голова Інвестради.

Він також висловив надію на прискорення фінансування з обласного бюджету програми з заміни вікон, яку теж необхідно реалізувати вчасно. За словами Карплюка, на сьогодні в ірпінських будинках замінено близько 25% пошкоджених вікон.

Володимир Карплюк нагадав, що, за підрахунками Інвестиційної ради, в Ірпені повністю зруйновано майже 1,5 тисячі приватних і 119 багатоквартирних будинків. Ще близько 130 багатоквартирних будинків мають ушкодження, але можуть бути відновлені. Без житла залишилися близько 4 тисяч родин, а 6 тисяч родин зможуть повернутися додому лише після того, як будуть проведені відновлювальні роботи.

Голова Інвестради зазначив, що управлінська команда міста активно шукає по всьому світу спонсорів і ґранти на відбудову житлового фонду й об’єктів соціальної інфраструктури. Він навів приклади допомоги Ірпеню від міст-побратимів Мілвокі (США), Борни (ФРН), Кашкайша (Португалія), а також від підприємств SOCAR і «Ecosoft».

Крім того, Карплюк розповів про ініційований міською владою та Інвестиційною радою Ірпеня проєкт «Irpin Reconstruction Summit». Він відзначив, що участь у проєкті беруть близько 200 українських і 80 іноземних архітекторів та інших фахівців у галузі містобудування.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

В Ірпені затвердили перші переліки будинків, які підлягають демонтажу

Сьогодні, 20:09

Детальніше
Маркушин розповів про обсяги руйнувань житлового фонду в Ірпені (відео)

Сьогодні, 18:56

Детальніше
СБУ ідентифікувала кадирівця, який катував підлітка на території Бучанської громади

Сьогодні, 16:07

Детальніше
12 випускників ірпінських шкіл отримали найвищі бали за результатами Національного мультипредметного тестування

Сьогодні, 14:11

Детальніше
Ірпінська служба у справах дітей та сім’ї видає родинам, у яких є малюки, дитяче харчування

Сьогодні, 13:16

Детальніше
В ірпінській художній школі «Hurgri Art School» відбудеться пробне заняття для дітей

Сьогодні, 12:29

Детальніше
Поліція затримала мародерів, які під час наступу окупантів обкрадали ломбарди в Бучі

Сьогодні, 11:34

Детальніше
В Ірпені відбулася літературна зустріч із нагоди 60-річчя письменника Сергія Мартинюка (фото, відео)

Сьогодні, 10:29

Детальніше
Всі новини