Волонтери «Добробату» допомагають відроджувати Ірпінь (відео)

Алла Аронівна – донька фронтовика. Про жахи війни чула від самого народження. Втім, ніколи не думала, що стане їх очевидицею.

Алла Вайсбурт, мешканка Ірпеня:
«Ми 23-го пили каву в “Aroma Kava” в центрі, було нормальне людське життя. 24-го нас уже бомбили, Гостомель був уже розбомблений. Звичайно, жах, кошмар. Важко всім людям, важко дуже, але треба якось нам це долати».

Жінка переїхала в Ірпінь у 2008 році. Цей п’ятиповерховий будинок на вулиці Гостомельське шосе відтоді став їй рідним. Після навали рашистів він поранений – де-не-де вцілілі квартири. Але будинок буде «жити». Наразі його допомагають відновлювати волонтери добровольчого будівельного батальйону. Скорочено – «Добробат».

Віктор Андрусів, радник Міністра внутрішніх справ, співзасновник проєкту «Добробат»:
«Насправді це про солідарність. Ті, хто не в біді, повинні зараз допомагати тим, хто в біді. Тому що це відчуття, в першу чергу, одного народу. Хлопці добровільно приїжджають, і таких людей дуже багато. Це надихає і мене, і людей, яким це дуже потрібно».

Ростислав Смірнов, радник Міністра внутрішніх справ, співзасновник проєкту «Добробат»:
«Ми хотіли послати певний меседж для людей, які були щойно на окупованих територіях або знаходяться на окупованих територіях досі: ми єдині, як ніколи. І хоча наші будівлі, наші міста не так постраждали, як ваші – нас це все одно болить. І ми обов’язково прийдемо на допомогу вам і разом відбудуємо країну».

Розібрати завали, відремонтувати покрівлю, замінити вікна – добробатівці не цураються будь-якої роботи. Ідея допомагати ремонтувати та відбудовувати зруйноване народилася одразу після звільнення Київщини. Перші завали волонтери розбирали в Бородянці. Зараз, окрім Київської, батальйони будівельників працюють у Чернігівській та Сумській областях. Усього до лав «будівельного війська» майже за три місяці вступило понад 30 тисяч добровольців. Усі вони різ