Реклама

Волонтери містобудування презентували проєкти відбудови післявоєнного Ірпеня (відео)

Від огляду зруйнованих об’єктів до презентації проєктів їхньої відбудови – це шлях, який пройшли учасники проєкту «Irpin Reconstruction Summit» за півтора місяця. Проєкт спрямований на відновлення зруйнованого навалою рашистів Ірпеня. Наразі завершився останній, четвертий етап – у режимі онлайн на платформі «Zoom». Передові іноземні та українські архітектори, проєктанти, урбаністи, дизайнери презентували своє бачення щодо відбудови знищеної росіянами інфраструктури.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Дуже дякуємо всім тим, хто відгукнувся і зробив ці проєкти, попрацював на місто. Усім дуже дякуємо за ту велику потужну роботу, яку ви провели».

Долучитися до відбудови Ірпеня зголосилися майже 300 іноземних та українських спеціалістів із містобудування. Вони розділилися на групи та розробили понад 30 проєктів відбудови інфраструктурних об’єктів, зруйнованих або пошкоджених російськими окупантами. Йдеться, зокрема, про Центральний будинок культури, Історико-краєзнавчий музей, стадіон «Чемпіон», дитячі садочки, школи тощо.

Михайло Сапон, начальник відділу містобудування та архітектури Ірпінської міськради:
«Ті фахові спеціалісти, проєктанти, архітектори, які долучилися до цього проєкту, зробили величезну роботу, незважаючи на такий короткий період часу, який вони працювали, і ті труднощі, з якими вони стикалися, а саме відсутність деяких матеріалів, технічних паспортів, певних документів. Але все ж таки вони зробили ці презентації. Я вважаю, що це дуже круто, і це перший крок до відбудови Ірпеня – якраз уже предметно щодо кожного об’єкту».

Фінальним кроком із відбудови міста стане втілення запропонованих проєктів у життя. А поки міська влада продовжує шукати благодійників та спонсорів, які допоможуть відродити Ірпінь якнайшвидше.

Володимир Карплюк, голова Інвестиційної ради Ірпеня:
«Це шалене досягнення для міста Ірпеня, і це має шалене значення, що така кількість талановитих людей об’єдналася в одному заході, об’єдналася в прагненні допомогти місту. Я переконаний, що через десятки років ми будемо бачити таблички з прізвищами цих людей на всіх цих знакових об’єктах – із великою вдячністю, що вони доклали свою працю, свої емоції до організації відбудови цих об’єктів».

Нагадаємо, представлення проєктів відбулося в рамках першого в Україні саміту щодо сталої відбудови міста. Він відбувся з ініціативи Інвестиційної ради Ірпеня та Центру суспільних комунікацій під патронатом Ірпінського міського голови Олександра Маркушина.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Бюджетний дерибан в Ірпінській міській раді повинен припинитися, - Володимир Карплюк

19 Jul 21:45

Детальніше
Павлова Маркушину: «Попрацюйте зараз не на медіа, а попрацюйте для народу!»

19 Jul 16:06

Детальніше
Станіслав Федоров роз’яснив, чому депутати вимагають скорочення штату виконкому та обмеження премій

19 Jul 16:02

Детальніше
Комунальників Ірпеня навчали ідентифікувати вибухонебезпечні предмети (відео)

19 Jul 14:18

Детальніше
З 2014 року Ірпінь став прикладом розвитку для міст України, - Володимир Карплюк

19 Jul 10:03

Детальніше
У Громадському центрі по роботі з ВПО в Ірпені облаштували дитячу зону

18 Jul 21:34

Детальніше
Для родини загиблого воїна з Михайлівки-Рубежівки «надрукували» 3D-будинок (відео)

18 Jul 21:20

Детальніше
Зараз не час для політичних ігор та зведення особистих рахунків ціною міста — секретар Ірпінської міськради Анжела Макеєва

18 Jul 18:34

Детальніше
Всі новини