Виконком Ірпінської міськради погодив рекордний проєкт бюджету громади на 2022 рік

36_main

Виконавчий комітет Ірпінської міської ради погодив проєкт бюджету громади на 2022 рік. Його загальний обсяг перевищує 1,23 млрд грн.     

За словами начальниці фінансового управління міськради Євгенії Данилюк, «бюджет є збалансованим і реальним для виконання».

«Дохідна частина бюджету визначена в сумі 897,4 млн грн, видаткова частина – в сумі 1 млрд 230,6 млн грн. Показники дохідної частини збільшені на 24% порівняно з бюджетом, який ми приймали на 2021 рік», – зазначила керівниця фінуправління.

«Основним видом надходжень до бюджету є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО): його питома складає 52,7% – це 341 мільйон. У нашому місті активно реєструються платники єдиного податку. Питома вага цього податку складає 29,6% – це 191 млн грн. Усі інші надходження до бюджету становлять 17%», – розповіла Євгенія Данилюк.

У структурі видатків загального фонду бюджету на захищені статті припадає 78% – 486 млн грн. Зокрема, на заробітну плату спрямовується 407 млн грн, на енергоносії – 50 млн грн, на трансферти населенню – 4,6 млн грн, на пільгове харчування – 4,3 млн грн.

У розрізі галузей найбільше видатків передбачено на освіту – 55%. На житлово-комунальне господарство заплановано 17%, у середньому по 2% видатків припадає на охорону здоров’я, соціальний захист, фізичну культуру і спорт, культуру і мистецтво.  

У 2022 році передбачено 3,5 млн грн на Громадський бюджет. За ці кошти буде реалізовано 17 проєктів-переможців.  

Міський голова Олександр Маркушин і Євгенія Данилюк назвали основні заплановані статті видатків із бюджету розвитку:

 • будівництво Льодової арени;
 • будівництво дошкільного закладу на вул. Полтавській (нової будівлі дитсадка «Веснянка»);
 • реконструкція будівлі під дошкільний заклад на вул. Давидчука;
 • завершення будівництва дошкільних закладів у с. Михайлівка-Рубежівка (нового корпусу дитсадка «Червона Шапочка») і по вул. Київській в Ірпені (нового приміщення дитсадка «Віночок»);
 • будівництво навчального корпусу ліцею №3 по вул. Северинівській;
 • утеплення дитсадка в с. Козинці;  
 • завершення будівництва медичного центру по вул. Садовій;
 • придбання медичного обладнання та меблів для медцентру;
 • ремонт медичного стаціонару в с. Михайлівка-Рубежівка;
 • капітальний ремонт будинку культури в с. Михайлівка-Рубежівка;
 • оновлення та оснащення теплового господарства комунального підприємства «Теплоенергопостач», придбання автомобіля для усунення аварійних ситуацій;
 • будівництво артезіанських свердловин і каналізаційних насосних станцій, реконструкція колекторів, труб, водопровідних мереж, придбання комунальної техніки для КП «Ірпіньводоканал»;
 • будівництво центральної каналізації, двох напірних колекторів, каналізаційної насосної станції в с. Михайлівка-Рубежівка;
 • придбання комунальної техніки для КП «Управління благоустрою міста»;
 • ремонт внутрішньобудинкових мереж, капітальний ремонт ліфтів (КП «Управління житлово-комунального господарства «Ірпінь»»);
 • капітальні вкладення для КНП «Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги»;
 • ремонт доріг, будівництво світлофора на перетині вулиць Університетської та Київської;
 • будівництво дороги до с. Михайлівка-Рубежівка;
 • придбання системи відеоспостереження (КП «Муніципальна варта»).

«Запланований бюджет розвитку на 2022 рік стане основою потужного розвитку Ірпінської громади. На фінансування бюджету розвитку планується, крім власних надходжень, залучити кредитні кошти, а також субвенції з державного бюджету», – відзначила Євгенія Данилюк.

«Такого бюджету в нашій громаді ще не було. Я хочу подякувати нашій управлінській команді, і депутатському корпусу, і вам (членам виконкому – ред.). Це дуже потужний результат, ми показали найбільший розвиток у Київській області в цьому напрямку», – наголосив Олександр Маркушин.

За його словами, дуже важливим є факт, що приблизно 65% доходів бюджету – це надходження від малого бізнесу. «Будь-який бізнес ми повинні «обіймати», будь-якому підприємцю ми максимально даємо те, що він хоче. Єдина наша вимога – щоб він був оформлений у нашій громаді, щоб ПДФО і всі податки йшли в нашу громаду. І це нам вдається. Хочу подякувати нашим старостам: у Михайлівці-Рубежівці, в Козинцях зареєструвалося багато підприємців, які не були зареєстровані в нашій громаді», – зазначив мер.

Він також повідомив, що для Ірпінської громади погоджено кредит у розмірі 440 млн грн від державного банку. «Це наш резерв, велика «подушка» – якщо треба буде, ми можемо ці кошти використовувати. Це погодив Мінфін, міністр підписав. Це теж показує, що нашому місту довіряють, і що наше місто спроможне», – підкреслив Олександр Маркушин.

Проєкт бюджету-2022 буде винесений на затвердження депутатів міської ради на сесії, яка відбудеться в четвер.

Нагадаємо, обсяг бюджету Ірпінської громади на 2021 рік становив 722,4 млн грн.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!