Як не підірватися на міні: міські управлінці Ірпеня вчаться у саперів (відео)

Чи знали ви, що ось ця маленька протипіхотна міна, яку називають «павучком», знищує все живе в радіусі 30 метрів?

Сергій Чуткий, керівник напряму з навчання населення ГО «Асоціація саперів України»:
«Вона схована в землі, вона вистрибує на метр від землі й розкидає 2400 маленьких металевих смертельних частинок. 25–30 метрів – це радіус суцільного ураження».

Чи от підривники. Маленькі, часто схожі на гвинтики. Від таких калічаться і діти, і дорослі.

Тимофій Чуткий, тренер ГО «Асоціація саперів України» з навчання попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів:
«Коли воно вибухає – відриває пальці, кисті, людина залишається без зору, обпалюються дихальні шляхи, тому що воно дуже близько до лиця».

«Не чіпай!», «не підходь!», «повідом службу порятунку!» – три золотих правила безпеки. На них акцентує увагу сімейний «дует» Чутких – тренерів Асоціації саперів України. Цього разу вони діляться своїм досвідом із міськими управлінцями Ірпеня.

Михайло Сапон, начальник відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради:
«Це дуже актуально, і треба дуже відповідально віднестися до розуміння того, що навіть на тих територіях, які вже на сьогоднішній день деокуповані, все ж таки дуже велика ймовірність, що ви можете натрапити на якийсь пристрій».

Сергій Чуткий:
«Розраховувати на те, що через певний час міна перестане виконувати свої функціональні обов’язки – це марна справа. Тобто з часом вони стають більш активними й чутливими до впливу на себе».

Під час уроку говорили не лише про різновиди мін. Інструктори розповідали про попереджувальні знаки, а ще навчали моделі правильної поведінки на небезпечних територіях.

Сергій Чуткий:
«Ви йдете і побачили вибухонебезпечний, на ваш погляд, предмет. Може, залишений нерозірваний боєприпас. Ваші дії?»

Учасниці навчання:
«Зупинитися».
«Давай дзвонити комусь. Кому ми дзвонимо? 101! Ми молодці, ми подзвонили на 101».

Навчання з попередження ризиків відбулося за підтримки Асоціації саперів України та «Mines Advisory Group» (MAG). Наразі, окрім Київської, проєкт реалізується ще у п’яти областях України.

Сергій Чуткий:
«Ми розуміємо, що розмінування територій займе дуже багато часу і потребує дуже багато грошей, тому Асоціація саперів України реалізує проєкти, направлені на підвищення безпекової складової місцевих громад».

Тимофій Чуткий:
«Робимо акцент на тому, що це є небезпечно для всіх однаково. Тому що є випадки, коли і свідомі люди віком від 20 до 50 років так само отримують ушкодження, так само показують неправильну модель поведінки, тому це все є важливо для всіх».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!