Реклама

Як працює Програма медичних гарантій на Київщині (відео)

Надія Дроган, журналістка:

Наскільки реально повернути гроші, які лікарня неправомірно взяла з пацієнта?

Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України:

«Надзвичайно реально. Буквально цієї п’ятниці я розказувала історію, коли 25 тисяч гривень повернули пацієнтці за те, що заставили купити ліки, коли лікували інфаркт.

Національна служба здоров’я України перевірила заклади охорони здоров’я Києва та області на якість виконання Програми медичних гарантій. Результатами моніторингу поділилася з представникам ЗМІ Голова НСЗУ Наталія Гусак. 

Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України:

«У Київській області у першому півріччі ми провели моніторинги у трьох закладах. Один заклад проводився моніторинг по двох напрямках – це неонатальна допомога і по пологах. У другому півріччі — у Київській області в чотирьох закладах. Це у напрямку реабілітації, у напрямку інсультів, це і по напрямку пологів».

Серед іншого керівниця НСЗУ розповіла, що завдяки моніторингу на Київщині вдалося усунути порушення, через які багато пацієнтів з інсультами не змогли отримати повний пакет Медичних гарантій. А все через те, що був прокладений  неправильний маршрут пацієнта. Тобто, коли хворого везуть у лікарні, які не мають договорів з НСЗУ на лікування інсультів.

Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України:

«Це означає, що людина втрачає можливість отримати повний обсяг медичної допомоги, які виставляє Національна служба здоров’я України».

На сайті Національної служби здоров’я є електронна карта, на якій можна дізнатися, які саме медзаклади надають ту чи іншу послугу і де можна пройти необхідне обстеження безкоштовно.

Наталя Гусак також нагадала, що за Програмою медичних гарантій можна отримати послуги первинки, Програми доступних ліків та екстренну медичну допомогу. 

Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України:

«Тобто, якщо у вас стається ургентний випадок, є усі признаки інсульту, викликаєте ш видку, і за те що вона повезе вас по маршруту, привезе у найближчий заклад, який законтрактований на інсульт, за це сплачує держава у вигляді закупівлі послуг екстреної медичної допомоги».

Окрім цього –лікування інфарктів та онкології, пологи, неонатальну допомогу, хірургічні послуги, послуги з діалізу, Все це серед іншого теж можна отримати за Програмою медичних гарантій. 

Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України:

«У 2024 році ми почали закуповувати ще послуги з трансплантації. І ми адмініструємо ще окремі програми, до прикладу, зубопротезування та зуболікування військових».

Але треба пам’ятати, що пацієнти отримують це лікування безкоштовно лише у тих медзакладах, які мають підписані відповідні договори з НСЗУ.

Також Керівниця НСЗУ закликала не боятися звертатися зі скаргами, якщо права пацієнтів були порушені. Для цього необхідно заповнити відповідну заяву на сайті або ж зателефонувати за номером гарячої лінії: тел. 16-77.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!