Як працює центр масової вакцинації в Ірпені (відео)

В Ірпінській громаді на Київщині активно триває кампанія вакцинації проти COVID-19. Лише в центрі масової вакцинації на вул. Садовій щодня отримують щеплення близько сотні людей. Як відбувається цей процес, спостерігали журналісти ITV.

Андрій Левківський, директор Ірпінського центру первинної медико-санітарної допомоги:
«Після уколу може бути біль у місці ін’єкції на вечір, але це швидкоминуче. Як правило, ніяких ускладнень немає. Якщо буде підвищення температури, приймайте парацетамол, ібупрофен».

Дев’ята година ранку, вівторок. У центрі масового щеплення проти COVID-19 в Ірпені, в поліклініці на Садовій, 38, не порожньо. Мешканці Ірпінської громади все активніше починають звертатися за вакцинуванням. Хтось вирішив зробити щеплення, бо запланував поїздку за кордон, а в когось мотивація – просто убезпечити себе від тяжкого перебігу недуги та можливих її наслідків.

Олексій, мешканець Ірпеня:
«І поїздка за кордон, і щоб не наражати на ризик тих, хто навкруг мене».

Євгенія, мешканка Ірпеня:
«Це єдиний наразі спосіб захистити себе від можливих наслідків нових хвиль захворювання, які ми очікуємо вже восени».

Андрій Левківський:  
«Хочу звернути вашу увагу, що на сьогоднішній день наявні всі вакцини від COVID-19, які зареєстровані в Україні. У центрі ми працюємо з вакциною “Моrnа”, також ви маєте змогу щепитися вакцинами “Pfizer”, “CoronaVac”, “AstraZeneca” в пунктах щеплень ваших амбулаторій».

Яку вакцину обрати, кожен вирішує для себе сам. Якщо ж самотужки зробити це складно, найкраще порадитися з сімейним лікарем.

У Ярослава сьогодні перше щеплення. Каже – всі друзі вже вакциновані, тому вирішив не ризикувати й він, бо також цінує своє життя.

Ярослав, мешканець Ірпеня:
«Друзі є вакциновані, сім’я ще ні поки що».

Серед тих, хто цього разу прийшов у центр масової вакцинації, багато людей, які отримуватимуть уже друге щеплення. Організм кожного з них відреагував на першу дозу вакцини по-різному.

Олексій, мешканець Ірпеня:
«Рука боліла, і все. Температура трішки була на наступний день. А потім усе добре».

Євгенія, мешканка Ірпеня:
«Температури не було, почувалася добре. Сподіваюся, що після другої вакцини буде так само».

Щоб отримати щеплення в центрі масової вакцинації, не потрібно мати ні декларацію, ні направлення, і навіть не треба попереднього запису. Можна просто прийти, зайняти чергу і вакцинуватися. І черга, до речі, рухається дуже швидко.

Андрій Левківський:  
«Люди на сьогоднішній день активно звертаються до центру масової вакцинації. Тому запрошую всіх, хто ще не вакцинований, також долучитися до вакцинаційної кампанії та бути захищеним перед осіннім збільшенням захворюваності на COVID-19».

Центр масової вакцинації в Ірпені працює без вихідних: у робочі дні – з 9-ї до 15-ї години, в суботу та неділю – з 9-ї години до 14-ї. Усіх охочих чекають у 314-му кабінеті на третьому поверсі поліклініки.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!