Реклама

Як відбулися місцеві вибори в Ірпені (відео)

В Ірпінській об’єднаній територіальній громаді пройшли місцеві вибори. Як і по всій Україні, явка виборців була рекордно низькою – всього 35 відсотків. Перш за все, це пов’язують із пандемією коронавірусу.

Дільниці працювали з 8-ї ранку до 8-ї вечора. Щоправда, деякі відкрились із запізненням.

Олена Старшинова, голова ДВК №296:
«Трошки затрималися, бо така кількість бюлетенів, такі стоси паперу – поки занесли, поки розібралися…»

Світлана Татьяніна, голова ДВК №297:
«Були технічні питання: треба було розпочати, роздати бюлетені. Їх дуже багато, дуже фізично важко».

У зв’язку з карантином на дільниці виборців впускали обмеженою кількістю. А через велику кількість бюлетенів та нову виборчу систему люди затримувалися в кабінках для голосування довше, ніж зазвичай. Тому майже біля кожної дільниці в Ірпені спостерігалися черги. Особливо зранку.

За очікуванням ірпінці розповідали, на що сподіваються в результаті виборів.

«Покращення житлових умов в Ірпені, розв’язки доріг – це найголовніше, найболючіше питання».

«Мені, якщо чесно, все подобається, але хотілось би, щоб ще краще було, ніж зараз».

«Щоб поменше було будівництв».

«Я вам чесно скажу: мені подобається (Ірпінь), і я можу навіть ним пишатися. Якщо мені друзі з-за кордону дзвонять і кажуть, що там погано, я кажу: «Приїжджайте до нас в Ірпінь, у нас дуже гарно».

Не обійшлося на цих виборах в Ірпені й без скандалів. Правоохоронці виявили схему підкупу виборців, організовану в Університеті державної фіскальної служби. Командир одного з факультетів зобов’язував курсантів проголосувати за конкретних депутатів і відповідну партію. За інформацією ЗМІ, мова йшла про «Наш край».

Загалом же протягом дня на більшості виборчих дільниць суттєвих порушень не спостерігалося.

Ганна Капінос, спостерігач ДВК №296:
«Порушень не зафіксовано і досить професійно працюють члени комісії».

Територіальна виборча комісія почала отримувати перші протоколи після 7-ї ранку 26 жовтня. Станом на 16 годину лише чотири комісії здали правильно заповнені протоколи. Коли завершать остаточний підрахунок голосів – прогнозів робити не береться ніхто. Однак окремі кандидати вже зараз повідомляють у соцмережах про свою перемогу і дякують виборцям.

Андрій Літвинов, в. о. Ірпінського міського голови:
«Я хочу вам усім подякувати за вашу шалену підтримку. Ви проголосували й підтримали мене настільки потужно, що стільки не набирають загальнополітичні бренди на даній дільниці. Це потужна перемога».

А поки всі з нетерпінням чекають офіційних результатів, перші дані надійшли від екзит-полу. Відповідно до них, у виборах на посаду голови Ірпінської ОТГ з майже 40 відсотками підтримки перемагає Олександр Маркушин. А за інсайдерською інформацією з дільниць, лідирують «Нові Обличчя».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!