Реклама

Євгенія Антонюк закликала створити робочу групу з перевірки виконання мовного закону

Євгенія Антонюк закликала створити робочу групу з перевірки виконання мовного закону

Керівниця відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк закликала адміністрацію міста створити при виконавчому комітеті робочу групу з перевірки виконання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в усіх сферах життєдіяльності громади. Про це Євгенія Антонюк розповіла на своїй сторінці у фейсбуці.

«Закликаю усіх не просто до виконання норм закону. Звертаюсь з проханням бути патріотами, стати на захист нашої мови не з автоматами, бо за нас це роблять хлопці на Донбасі. Тут і зараз ми маємо показати приклад, як треба любити, популяризувати, впроваджувати та оберігати МОВУ! Зі свого боку ініціюю створення при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради робочої групи з перевірки виконання Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в усіх сферах життєдіяльності громади. Звертаюсь з відповідним проханням до Ірпінського міського голови Олександра Маркушина. Обіцяю, що пропозиції щодо складу групи та проект положення про його діяльність буде напрацьовано в найкоротший термін», — написала Євгенія Антонюк.

Також вона попросила депутатів ІМР, керівників служб та комунальних підприємств громади, представників громадськості та ЗМІ повідомити про бажання стати представником такої групи в нашій громаді.

Нагадаємо, з 16 липня 2021 року набула чинності низка норм Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які стосуються сфери культури і розваг. З цього часу всі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі, розважальні, видовищні заходи мають проводитися державною мовою. Винятки передбачені лише для пісень і фонограм, а також у разі якщо застосування недержавної мови вимагає творчий задум організатора. Супровід (конферанс) усіх концертів, шоу, перфомансів, розважальних і видовищних заходів має відбуватися виключно українською мовою. Виступи осіб, які не володіють державною мовою, повинні супроводжуватися синхронним або послідовним перекладом.  Крім того, з 16 липня оголошення, афіші, постери, буклети інші інформаційні матеріали про культурно-мистецькі та видовищні заходи і вхідні квитки на них мають виготовлятися державною мовою.

217582932_273962697848778_6596022825224375944_n

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

В Ірпені відкриється виставка живопису і графіки Євгенії Харґрі «Контрасти 2024»

20 Jul 13:23

Детальніше
Бюджетний дерибан в Ірпінській міській раді повинен припинитися, - Володимир Карплюк

19 Jul 21:45

Детальніше
Павлова Маркушину: «Попрацюйте зараз не на медіа, а попрацюйте для народу!»

19 Jul 16:06

Детальніше
Станіслав Федоров роз’яснив, чому депутати вимагають скорочення штату виконкому та обмеження премій

19 Jul 16:02

Детальніше
Комунальників Ірпеня навчали ідентифікувати вибухонебезпечні предмети (відео)

19 Jul 14:18

Детальніше
З 2014 року Ірпінь став прикладом розвитку для міст України, - Володимир Карплюк

19 Jul 10:03

Детальніше
У Громадському центрі по роботі з ВПО в Ірпені облаштували дитячу зону

18 Jul 21:34

Детальніше
Для родини загиблого воїна з Михайлівки-Рубежівки «надрукували» 3D-будинок (відео)

18 Jul 21:20

Детальніше
Всі новини