Загиблих мешканців Ірпеня увіковічать у «Книзі пам’яті» (відео)

В Ірпені увіковічать пам’ять про усіх загиблих мешканців міста. Для цього започаткували проєкт «Книга пам’яті».

Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей та релігій ІМР:

«Роботи вже ведуться, сьогодні ми маємо первинну інформацію. Її достатньо багато, але вона не повна. Ми працюємо над тим, щоб її наповнювати. Допрацьовуємо через Управління праці і соціального захисту, через поліцію, прокуратуру. Ми створюємо реєстр загиблих військових, цивільних на території нашої громади».

Це буде електронний реєстр. Спочатку у нього додадуть дані про час, місце та обставини загибелі, інформацію про саму людину та контакти її родичів. Далі цю інформацію доповнюватимуть.

Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей та релігій ІМР:

«Ми будемо працювати над збором інформації, яку можна буде перетворити на публіцистичні статті про наших загиблих. Тобто це не буде просто така суха інформаційна чи біографічна довідка. Це буде матеріал про людину, яка жила в нашій громаді, мала свої плани».

Про старт проєкту оголосили на 35-тій позачерговій сесії Ірпінської міськради. Сама ідея не викликала дискусій. Розбіжності виникли щодо джерел фінансування проєкту. Спочатку гроші планувалося виділити з бюджету громади. Але небайдужі меценати погодилися взяти витрати на себе.

Антон Головенко, депутат Ірпінської міської ради:

«Зараз не доцільно з бюджету виділяти на це все. Наша команда знайшла вже меценатів і вони нададуть кошти. А ці кошти, які планувались на книгу, підуть на відбудову нашого міста або на допомогу ЗСУ».

У ролі мецената виступив місцевий бізнес, хто саме — поки не розголошують. На створення проєкту виділять 250 тисяч гривень.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Я вважаю, що це надзвичайно важливе питання. Вшанування наших героїв, тих людей, які загинули за Ірпінь, які загинули в Ірпені, яких вбили російські терористи. Це наше зобов’язання перед нашими мешканцями».

Презентувати книгу громаді планують на річницю визволення міста-Героя Ірпеня. Долучитися до створення «Книги пам’яті» може кожен охочий. Якщо Ви володієте інформацією про загиблих, зверніться до міської ради.  

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини (Ірпінь, Буча, Гостомель, Бородянка)!

НОВИНИ

На лід — попри все: як ветерани повертаються до життя через парахокей (відео)

19 Jan 19:22

Детальніше
У Бучанському районі запрацював автономний поїзд-кухня: понад 4,5 тисяч порцій гарячих обідів уже передано громадам

19 Jan 19:14

Детальніше
У Бучанському районі чоловік накинувся з ножем на колишню дружину

19 Jan 18:40

Детальніше
Рік роботи й крайній захід: у службі у справах дітей прокоментували ситуацію в Ірпені

19 Jan 18:17

Детальніше
Мешканець Ірпеня напав із ножем на 16-річну дівчину та поранив чоловіка - справу передано до суду

19 Jan 16:49

Детальніше
У Державному податковому університеті облаштували Центр незламності

19 Jan 15:08

Детальніше
В Ірпінському музеї відкрилася виставка живопису художника Валерія Косарєва (відео)

19 Jan 15:06

Детальніше
Ірпінська громада провела в останню путь Захисника України Олексія Єніна

19 Jan 15:05

Детальніше
В Ірпені підсилюють заклади освіти резервним живленням

19 Jan 12:14

Детальніше
Що письменники творили в Ірпені?

19 Jan 11:48

Детальніше
Співробітниця банку в Ірпені розтратила понад 1,7 млн грн — справу передано до суду

19 Jan 11:45

Детальніше
Всі новини