Заява Інформаційного агентства ITV з приводу звинувачень зі сторони Ірпінського відділу поліції щодо «висвітлення журналістами агентства викривлених фактів»

photoeditorsdk-export (94)

10 березня на інтернет-ресурсах Інформаційного агентства ITV вийшов відеосюжет «Новий начальник поліції Ірпеня вивчить справи про афери Олексія Зіневича». Сюжет створений на основі ексклюзивного інтерв’ю з начальником Ірпінського відділу поліції Валерієм Євтушенком, яке було записане 2 березня.

11 березня на сторінці Ірпінського відділу поліції у «Фейсбук» з’явилося повідомлення зі звинуваченням журналістів неназваного агентства у «висвітленні викривлених фактів» з приводу того, що начальник поліції «взяв на особистий контроль окремі кримінальні провадження». Оскільки інших  матеріалів інших інформагентств на згадану тему у цей період  не поширювалося, очевидно, що йдеться про сюжет ІА «ITV».

У повідомленні  відділу поліції зазначено: «Було поширено інформацію, що нібито керівник Ірпінського ВП взяв на особистий контроль окремі кримінальні провадження економічної спрямованості, щодо конкретних осіб, і ця інформація є невірною».

На це хочемо зазначити. Жодної «невірної» чи «викривленої» інформації журналістами ITV розповсюджено не було. Під час інтерв’ю журналіст поставив полковнику Євтушенку конкретне питання щодо розслідування низки конкретних кримінальних проваджень, навівши конкретні приклади, і отримав відповідь щодо намірів начальника поліції протягом місяця підняти і вивчити всі найбільш резонансні справи, які не розслідуються поліцією протягом довгого періоду. Про такі наміри й було повідомлено у сюжеті ITV.

«Новий начальник ірпінської поліції Валерій Євтушенко візьметься за резонансні нерозкриті справи регіону. Підняти та вивчити кримінальні провадження, які роками лежать у місцевому відділку поліції, полковник пообіцяв у розмові з журналістами інформаційного агентства ITV», – йдеться в авторському тексті на початку сюжету. Як бачимо – тут тільки факт намірів полковника, жодних викривлень чи неправдивої інформації.

У другій підводці журналіст навів кілька прикладів резонансних справ економічного спрямування у регіоні, про які саме і запитували у полковника Євтушенка. При цьому зазначив, що таких справ значно більше. Жодної згадки про те, що лише за ці конкретні справи особисто візьметься начальник поліції, у сюжеті немає:

«Слід зазначити: справ, які роками не розслідуються ірпінською поліцією, чимало. Особливо – економічного спрямування. Наприклад, кримінальні провадження з приводу розкрадання держсубвенцій у Коцюбинському колишньою селищною головою Ольгою Матюшиною. До речі, щодо останньої відкрито 19 кримінальних проваджень. Гальмується розслідування і щодо виділення землі Бучанською міськрадою через підставних осіб власнику провайдера “Бест” Олексію Зіневичу. Сьогодні його 4-метровий паркан огороджує не лише понад гектар землі у Лісовій Бучі. По ту сторону огорожі опинилася і ціла вулиця Ганни Барвінок. Не поспішає поліція розслідувати справи і щодо розкрадання коштів міського бюджету Ірпеня колишнім начальником відділу освіти Ярославом Маляренком та ексдиректоркою стадіону “Чемпіон” Анжелою Макеєвою. Зависло у відділку і провадження щодо несплати пайової участі в особливо великих розмірах компанією “Орлан-Інвест” та забудовником Антоном Мирончуком. І це далеко не весь перелік».

Щодо заголовка – «Новий начальник поліції Ірпеня вивчить справи про афери Олексія Зіневича». Питання про кримінальне провадження щодо незаконного виділення понад 1 га земель у Лісовій Бучі родині власника провайдера «Бест» Олексію Зіневичу через підставних осіб та щодо факту захоплення Зіневичем частини бучанської вулиці Ганни Барвінок було озвучено журналістом в інтерв’ю з полковником Євтушенком. Начальник поліції зазначив, що візьметься за ВСІ резонансні справи економічного спрямування. І не зазначав, що конкретно цю справу вивчати не буде. Таким чином, твердження, що «Новий начальник поліції Ірпеня вивчить справи про афери Олексія Зіневича» не є неправдивою інформацією.

На підтвердження всього вищевикладеного публікуємо повний фрагмент інтерв’ю щодо нерозкритих справ Ірпінського відділу поліції.

Редакція Інформаційного агентства ITV налаштована на подальшу співпрацю з Ірпінським відділом поліції для активного висвітлення його діяльності, а також вважає, що розслідування кримінальних справ, які мають особливий суспільний резонанс у регіоні, та встановлення винних є, в першу чергу, в інтересах громади Приірпіння.