Реклама

Збитки від руйнувань в Ірпені вп’ятеро більші, ніж у Бучі, – експерти

Збитки від руйнувань в Ірпені вп’ятеро більші, ніж у Бучі, – експерти

Унаслідок перебування російських окупантів у Приірпінні наймасштабніших руйнувань зазнав Ірпінь: він, зокрема, постраждав майже у 5 разів більше, ніж сусідня Буча. Про це свідчать аналітичні звіти, підготовлені в рамках проєкту «RebuildUA», який реалізовують Київська школа економіки та компанії «Smart Farming» і «Вкурсі землі».

Збитки, завдані інфраструктурі Ірпеня, експерти проєкту оцінюють у 25,3 млрд грн (майже 922 млн дол.), а шкоду, якої зазнала Буча – в 5,2 млрд грн (191 млн дол.).

У звіті відзначається, що в Ірпені пошкоджена майже половина від загальної кількості будівель – 10,5 тисяч, 2501 споруда зазнала повного або сильного руйнування.

У загальній сумі збитків найбільша частка припадає на житловий фонд і складає 17,7 млрд грн, із яких 11,6 млрд грн – втрати від руйнувань багатоквартирних будинків. Загалом було зруйновано та пошкоджено 9690 житлових будинків та присадибних будівель і споруд загальною площею 4,1 млн м².

На другому місці за обсягом руйнувань – соціальна інфраструктура. Зруйновано 53% всіх соціальних обʼєктів міста, що призвело до збитків на суму 3,7 млрд грн. Шкоду, завдану закладам освіти, оціюють у 1,3 млрд грн, медичним закладам – у 236 млн грн. Через бойові дії в місті пошкоджено або зруйновано 54 приміщення освітніх установ, 26 приміщень закладів охорони здоровʼя, 16 культурних і релігійних обʼєктів.

Удари російської армії спричинили руйнування і значної кількості обʼєктів промислової інфраструктури. Відповідно до звіту, загалом пошкоджені або зруйновані 323 такі обʼєкти на 2,9 млрд грн.

Ще 262,5 млн грн збитків завдані місту через руйнування урядових, адміністративних будівель та відділень поліції й пошти.

У Бучі було пошкоджено 2512 споруд, із яких 301 зазнала повного або сильного руйнування.

Житловий фонд зазнав збитків на 2,4 млрд грн, багатоквартирні будинки – на 1,6 млрд грн. Загалом у місті зруйновано та пошкоджено 1132 житлові будинки (понад 1 млн м²).

Втрати соціальної інфраструктури міста – більш ніж 2 млрд грн. Зруйновано та пошкоджено 26 приміщень освітніх закладів, 20 готелів та закладів рекреації, 5 культурних і релігійних закладів, 3 офіси та конференц-центри та 1 спортивний заклад. Збитки сфери освіти становлять 152,4 млн грн, комерційних обʼєктів – 1,8 млрд грн.

Промислова інфраструктура Бучі втратила понад 290 млн грн – зруйновано та пошкоджено 127 обʼєктів. Ще 487,9 млн грн збитків завдано місту внаслідок руйнувань інфраструктури енергетики та житлово-комунальної сфери.

Оцінка втрат здійснюється на основі даних через оцифрування високоточних знімків із дронів.

Також у рамках проєкту «RebuildUA» було оцінено збитки інфраструктури села Забуччя Ірпінської громади (52,7 млн грн), сіл Горенка (2,49 млрд грн), Мощун (1,1 млрд грн) і Озера (370 млн грн) Гостомельської громади, готуються дані щодо Гостомеля.

Нагадаємо, як заявляв раніше міський голова Ірпеня Олександр Маркушин, вартість відбудови всього міста становитиме до 1 мільярда євро.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння та Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Бюджетний дерибан в Ірпінській міській раді повинен припинитися, - Володимир Карплюк

19 Jul 21:45

Детальніше
Павлова Маркушину: «Попрацюйте зараз не на медіа, а попрацюйте для народу!»

19 Jul 16:06

Детальніше
Станіслав Федоров роз’яснив, чому депутати вимагають скорочення штату виконкому та обмеження премій

19 Jul 16:02

Детальніше
Комунальників Ірпеня навчали ідентифікувати вибухонебезпечні предмети (відео)

19 Jul 14:18

Детальніше
З 2014 року Ірпінь став прикладом розвитку для міст України, - Володимир Карплюк

19 Jul 10:03

Детальніше
У Громадському центрі по роботі з ВПО в Ірпені облаштували дитячу зону

18 Jul 21:34

Детальніше
Для родини загиблого воїна з Михайлівки-Рубежівки «надрукували» 3D-будинок (відео)

18 Jul 21:20

Детальніше
Зараз не час для політичних ігор та зведення особистих рахунків ціною міста — секретар Ірпінської міськради Анжела Макеєва

18 Jul 18:34

Детальніше
Всі новини