Збитки від руйнувань в Ірпені вп’ятеро більші, ніж у Бучі, – експерти

DJI_0020

Унаслідок перебування російських окупантів у Приірпінні наймасштабніших руйнувань зазнав Ірпінь: він, зокрема, постраждав майже у 5 разів більше, ніж сусідня Буча. Про це свідчать аналітичні звіти, підготовлені в рамках проєкту «RebuildUA», який реалізовують Київська школа економіки та компанії «Smart Farming» і «Вкурсі землі».

Збитки, завдані інфраструктурі Ірпеня, експерти проєкту оцінюють у 25,3 млрд грн (майже 922 млн дол.), а шкоду, якої зазнала Буча – в 5,2 млрд грн (191 млн дол.).

У звіті відзначається, що в Ірпені пошкоджена майже половина від загальної кількості будівель – 10,5 тисяч, 2501 споруда зазнала повного або сильного руйнування.

У загальній сумі збитків найбільша частка припадає на житловий фонд і складає 17,7 млрд грн, із яких 11,6 млрд грн – втрати від руйнувань багатоквартирних будинків. Загалом було зруйновано та пошкоджено 9690 житлових будинків та присадибних будівель і споруд загальною площею 4,1 млн м².

На другому місці за обсягом руйнувань – соціальна інфраструктура. Зруйновано 53% всіх соціальних обʼєктів міста, що призвело до збитків на суму 3,7 млрд грн. Шкоду, завдану закладам освіти, оціюють у 1,3 млрд грн, медичним закладам – у 236 млн грн. Через бойові дії в місті пошкоджено або зруйновано 54 приміщення освітніх установ, 26 приміщень закладів охорони здоровʼя, 16 культурних і релігійних обʼєктів.

Удари російської армії спричинили руйнування і значної кількості обʼєктів промислової інфраструктури. Відповідно до звіту, загалом пошкоджені або зруйновані 323 такі обʼєкти на 2,9 млрд грн.

Ще 262,5 млн грн збитків завдані місту через руйнування урядових, адміністративних будівель та відділень поліції й пошти.

У Бучі було пошкоджено 2512 споруд, із яких 301 зазнала повного або сильного руйнування.

Житловий фонд зазнав збитків на 2,4 млрд грн, багатоквартирні будинки – на 1,6 млрд грн. Загалом у місті зруйновано та пошкоджено 1132 житлові будинки (понад 1 млн м²).

Втрати соціальної інфраструктури міста – більш ніж 2 млрд грн. Зруйновано та пошкоджено 26 приміщень освітніх закладів, 20