Чому персональний комп’ютер все ще актуальний в епоху ноутбуків
02 Oct 17:38, 2024
У свій час ноутбуки зчинили справжню революцію серед користувачів, оскільки довели, що для більшості актуальних задач не обов’язково мати комп’ютер. Сьогодні можна побачити, як значна кількість користувачів, від геймерів до дизайнерів, вибирає саме лептопи. Це розуміють і виробники техніки, роблячи ставку на підвищення технологічності портативних пристроїв. Проте повноцінною заміною для тих самих персональних комп’ютерів, для яких потрібний системний блок, ноутбуки так і не стали. Про те, чому так сталось, варто поговорити детально.
Втрата універсальності
Технологічний розвиток змістив ПК з позиції універсального пристрою, яким він був ще декілька десятків років. Переглядати новини справді простіше зі смартфона, дивитись фільми та серіали — на телевізорах, обладнаних Смарт ТВ, а як ігрову платформу багато користувачів вибирають консолі.
Однак втративши універсальність, комп’ютери повернули собі першочерговий статус пристроїв, що використовуються для особливих задач. Певна річ, сучасні ноутбуки володіють широким функціоналом, але вони все одно не мають такої потужності, як комп’ютери преміумкласу. Користувачі, що на професійному рівні працюють зі звуком, зображенням або відео, завжди роблять вибір на користь ПК, оскільки так можна запускати ресурсомісткі програми.

Широкі можливості для геймерів
Ігрові ноутбуки часто виступають основною платформою для геймінгу, але питання в актуальності доступних тайтлів. З кожним роком нові ігри стають все більш вимогливими до ресурсів ігрової платформи, через що вони комфортно запускаються саме на актуальних моделях. Проблема в тому, що ігрові комплектуючі ноутбуків застарівають значно швидше за вичерпання їхнього ресурсу загалом. Водночас геймерські комп’ютери мають такі переваги:
- Великий експлуатаційний період. Адепти ПК-геймінгу знають, що, придбавши нову відеокарту або процесор, можна комфортно грати у всі актуальні тайтли протягом декількох наступних років. Ніхто не забороняє ставити нові комплектуючі і на ігрові лептопи, однак їхня вартість відносно ноутбука змушує подумати, чи доцільним буде апгрейд.
- Потужність. Якщо у комп’ютери встановлюються повнорозмірні версії процесорів від Ryzen та AMD, то в ігрові ноутбуки ставляться їхні спрощені версії. За однакової кількості ядер та потоків сучасні геймерські лептопи мають швидкість, нижчу на 10–12%. Крім цього, за максимального навантаження процесора у ноутбуків відбувається троттлінг, тобто примусове зниження тактової частоти.
- Накопичувачі. Наявність системного блоку дає змогу додавати будь-які типи накопичувачів. Водночас ігрові ноутбуки продаються вже зі встановленими SSD з вкрай низькими можливостями розширення ресурсів.
Оскільки регулярно продовжують виходити нові комплектуючі для ПК, а певна категорія геймерів розглядає їх як основну платформу, вони ще довго будуть актуальними.