Поліція Ірпеня знову закрила провадження щодо несплати пайових внесків Мирончуком (відео)

Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України:
«Практично щотижня внутрішні розслідування дають результат. Ми проходимо цей шлях і пройдемо до кінця… Корупція в поліції буде переможена тоді, коли ми всю стару міліцію перетворимо в нову поліцію, коли будуть нові зарплати, нова система правил — така, як ми виписали у нових законах».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розпочав небувалу боротьбу з корупцією в лавах поліції. Втім, начальник слідчого відділу Ірпінського відділу поліції Максим Дьомін поводиться так, ніби антикорупційна реформа його не стосується.

21 серпня минулого року Ірпінський відділ поліції вніс за заявою Ірпінської міськради до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження щодо місцевого забудовника Антона Мирончука — власника будівельної компанії «Орлан-Інвест груп». Суть правопорушення полягає в тому, що Мирончук не сплатив до бюджету пайову участь у розвитку інфраструктури міста. А тому акти готовності об’єктів будівництва до експлуатації, на підставі яких були видані сертифікати, містять недостовірні дані про сплату пайової участі. Це стосується чотирьох об’єктів в Ірпені по вулиці Університетській.

Кримінальне провадження було відкрите за ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа). Таке правопорушення карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі до двох років.

Однак це провадження було закрите вже 22 серпня – наступного дня після його відкриття. При цьому поліція не провела жодної слідчої дії. І це стало абсолютним рекордом за всю історію Нацполіції України.

Дізнавшись про незаконне закриття провадження, Ірпінська міська рада знову подала заяву про вчинення забудовником Мирончуком злочину. Та історія повторилася. 1 листопада минулого року за заявою виконкому Ірпінської міської ради поліція відкрила кримінальне провадження, а вже 8 листопада начальник слідчого відділу Ірпінської поліції Максим Дьомін особисто його закрив.

Максим Дьомін, начальник слідчого відділу Ірпінського відділу поліції:
«В Ірпінському відділі поліції, а саме в слідчому відділі, дійсно перебувало вказане кримінальне провадження, слідчими здійснювалося досудове розслідування. Після проведення досудового розслідування було прийняте рішення відповідно до ст. 284 Кримінального процесуального кодексу та винесено постанову слідчим про закриття вказаного кримінального провадження».

У цій історії йдеться про підробку документів Мирончуком та його борг перед містом у розмірі понад 2 мільйони 300 тисяч гривень. Саме стільки (але за скільки?) начальник слідства Дьомін «пробачив» забудовнику Мирончуку, перетворюючи орган досудового розслідування в супермаркет кримінальних проваджень для ірпінських забудовників.

Які слідчі дії проводилися в рамках цього провадження, і чи взагалі проводилися, у поліції не повідомляють.

Максим Дьомін:
«На жаль, я не можу вам вказати, які слічі дії проводилися, у зв
язку з тим, що ви не є стороною кримінального провадження відповідно до вимог КПК».

В Ірпінській міській раді запевняють, що поліція Ірпеня навіть не допитала її представників як сторону-заявника. Тепер юристи намагаються отримати матеріали справи. 

Оксана Залужняк, начальник юридичного відділу Ірпінської міської ради:
«Ні, нам невідома така інформація. Більше того, Ірпінська міська рада направила до Ірпінського відділу поліції і прокурору Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури клопотання в порядку статей 220 і 221 КПК України щодо надання дозволу для ознайомлення і можливості виготовлення копій матеріалів кримінального провадження».

Нагадаємо, Антон Мирончук є найбільшим боржником перед ірпінською громадою серед забудовників. Він та його компанія «Орлан-Інвест груп» заборгували до бюджету Ірпеня понад 40 мільйонів гривень.

Катерина Клименко, головний спеціаліст юридичного відділу Ірпінської міської ради:
«Взагалі у нас пред’явлено близько 30 позовів про стягнення заборгованості на загальну суму більше 50 млн грн, і за умови позитивного розгляду даних справ бюджет Ірпеня наповниться більш ніж на 50 мільйонів. Найбільший відсоток займає ТОВ «Орлан-Інвест груп», як замовник будівництва, а також фізична особа Мирончук Антон Анатолійович, також як замовник будівництва».

Наразі в Ірпені будуються два дитсадки та відбувається ремонт інфекційного відділення Ірпінської міської лікарні, тож наповнення бюджету за рахунок пайової участі забудовників – важливий процес.

Андрій Літвинов, в. о. Ірпінського міського голови:
«На сьогоднішній день вони вже майже 41 мільйон пайової участі заборгували місту. А це — два садочки або майже корпус школи».

Варто зазначити — за одним із позовів проти «Орлан-Інвест груп» Ірпінська міська рада вже виграла. Господарський суд Київської області зобов’язав компанію сплатити в бюджет міста понад 8 млн грн. На виконання цього рішення державна виконавча служба вже описала та арештувала все майно «Орлан-Інвест груп».

За інформацією джерел, наразі під виглядом карантину Антон Мирончук розпустив своїх співробітників. Не виключено, що забудовник використає поняття «форс-мажору», щоб офіційно оголосити свою компанію банкрутом і не виконувати зобов’язання перед інвесторами.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV та отримуйте якісну інформацію!