В Ірпені відбудеться міжнародний пленер імені Володимира Сидорука (відео)

5 лютого в Ірпені розпочнеться V Відкритий художній пленер «Намальований Ірпінь». Відтепер цей традиційний мистецький захід носитиме ім’я Володимира Сидорука – видатного художника, який жив, творив і помер в Ірпені, і якому в січні виповнилося б 95 років. Відповідне рішення було прийняте сьогодні на засіданні виконкому Ірпінської міської ради.

«Таке рішення вже назрівало досить давно. Уже майбуть після другого пленеру йшла мова про те, щоби присвоїти ім’я Володимира Сидорука, який проживав в Ірпені, малював Ірпінь, возвеличував Ірпінь. Ми провели переговори з сім’єю художника – вони дали дозвіл», – розповіла керівник відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк.

Ідею схвально сприйняли й самі художники. На пленер імені Володимира Сидорука їх збереться близько пів сотні. Серед учасників – митці з України, Азербайджану, Словаччини. За умовами пленеру вони повинні будуть зобразити постаті, події та пейзажі, які найбільше прославили Ірпінь за всю історію існування міста.

Пленер триватиме до 15 лютого.