Реклама

Андрій Левківський підсумував зміни в первинній медицині Приірпіння за 2019 рік

Photo

Головний лікар Ірпінського міського центру первинної медико-санітарної допомоги (Київська область) Андрій Левківський підсумував основні зміни, яких зазнав цей заклад протягом 2019 року внаслідок медичної реформи. Про це йдеться в його дописі у фейсбук-групі «Сімейний лікар. Ірпінь».

«Минулого року в Україні наступила реформа. Хтось зрозумів, хтось не звернув уваги, а хтось узагалі проігнорував. Але нам із колегами та керівництву регіону було не до роздумів, адже змінювались докорінно правила надання медичної допомоги та модель фінансування нашого закладу з боку держави, і потрібно було діяти», – розповів Андрій Левківський.

Він відзначив, що «дійсно було зроблено багато» та навів основні зміни:

  • «повністю змінили юридичну структуру закладу (стали неприбутковим підприємством; хто «в темі», той зрозуміє: бюджет, казначейство і тому подібне);
  • отримали нову ліцензію на медичну практику та пройшли акредитацію (до речі, без якої взагалі нічого не було б);
  • мали необхідність докорінно переглянути трудові відносини в колективі, тобто основний документ – колективний договір; вийшли зі старої совкової профспілки, розробили нову систему оплати праці та трудових відносин у нашому закладі;
  • уклали договір з НСЗУ (Національна служба здоров’я України; згідно з умовами реформи – основний розпорядник державних коштів на медичне обслуговування) та отримали нове фінансування – на власні, не «казначейські» рахунки; ми з колективом без зайвої тяганини та бюрократії змогли розпоряджатися заробленими коштами».

При цьому головний лікар зауважив, що в договорі з НСЗУ «чітко прописано, хто за що отримує гроші». «У нашому випадку це прописано у 504-му наказі МОЗу (хто має бажання – у вільному доступі у мережі)», – додав Андрій Левківський.

Нагадаємо, нещодавно на вулиці Білокур в Ірпені відкрили нову амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Вона обслуговуватиме до 15 тисяч жителів міста.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама