Чим займається на своєму балконі в Ірпені легендарний радянський фермер Олександр Папук (відео)

До Ірпеня він переїхав нещодавно – наприкінці минулого року. І забрав із Донбасу найдорожче – картини й меблі, які зробив власноруч із дерева. Олександр Папук. Чоловік, який одного разу відкрив у собі напрочуд дивовижний талант.

Олександр Папук, майстер різьби по дереву:
«Попросив у хорошої людини шматочок дошки й вирізав першу картину. Вона в мене тут є. Вирізав левів, які летять, потім вирізав коней – ну й пішло, пішло…»

Цей талант відкрився несподівано, коли Олександру Васильовичу було вже за 50. До цього віку він устиг стати легендою не лише на Батьківщині, а й за її межами. Один із перших фермерів СРСР, голова колгоспу та підприємець, який у 90-х роках ставив рекорд за рекордом, про що знято чимало програм.

Архівне відео:
«Ставши завідувачем об’єднання торгівлі та харчування, він відкрив кооператив. За чотири роки в об’єднанні «Якутськ-золото» побудував корівник, свинарник, ковбасний цех і кафе. Нагодував свіжими фруктами й овочами жителів Усть-Янського району».

Власною справою Олександр Папук займався настільки самовіддано, що з роками захистив наукову роботу під назвою «Збалансований механізм розвитку агропромислового комплексу в Україні». З таким же запалом сьогодні він займається і різьбою.

Олександр Папук:
«У чоловіків, я переконаний, закладений потенціал щось робити, щось будувати, щось створювати нове. Чоловік може старе переглянути й швидко це зрозуміє, але йому треба розвивати свою психологію, свій світогляд. Ми ж, чоловіки, не емоціями живемо, а логікою, і нам потрібно логіку застосовувати. А мистецтво – воно настільки широке!»

З дерева Олександр Папук вирізає переважно відомі картини світових майстрів – від Леонардо да Вінчі до Іллі Рєпіна.

Олександр Папук:
«Ось у  мене є картина «Лист турецькому султану». Я півтора року готувався до неї внутрішньо, морально, тому що вирізати обличчя, схожі на ті, які на полотні, дуже складно».  

У середньому на виготовлення картини Олександр Васильович витрачає близько пів року. Його колекція налічує більше 20 дерев’яних шедеврів. Усі меблі у квартирі також зроблені ним. А мріє народний майстер коли-небудь вирізати на стіні королівський бал і створити невеличку студію-музей.   

Олександр Папук:
«У школі б створити гарну студію для дітей. І заодно залу б зробити – єдиний в Україні музей художньої різьби по дереву, де все мало б бути різьблене».

А поки легендарний фермер і виробничий рекордсмен Олександр Папук самовіддано працює в домашній майстерні, яку обладнав на своєму балконі. Шукає небайдужих до рідкісного мистецтва людей і завжди відкритий до співробітництва та художніх експериментів.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!   

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!