Для амбулаторії Михайлівки-Рубежівки придбали нове обладнання (відео)

В амбулаторії Михайлівки-Рубежівки повноцінно запрацювала своя лабораторія. Для неї придбали  сучасний гемоаналізатор  та автоматичний прилад для проведення аналізу сечі. Відтепер усі аналізи  робитимуть тут, на місці, тоді як раніше зразки треба було щодня возити в лабораторію до Ірпеня.

Андрій Левківський, директор Ірпінського центру первинної медико-санітарної допомоги:
«Саме це лабораторне обладнання дозволяє робити той гарантований державою пакет аналізів, які повинні виконуватися на первинній ланці. Також ми маємо швидкі тести на ВІЛ, гепатити, вагітність, тропонін. Це все буде робитися на місці й значно покращить надання первинної медико-санітарної допомоги в селі».

Першою пацієнткою, якій зробили аналіз крові за допомогою гемоаналізатора, стала староста округу Катерина Пасюк. Лаборантці необхідно було лише записати дані пацієнтки, взяти кров із пальця та поставити зразок у прилад. Все інше він автоматично зробив сам і вже за хвилину видав роздруківку з результатом.

Катерина Пасюк, староста Михайлівсько-Рубежівського старостинського округу:
«Все нове, що з’являється в нашій амбулаторії, свідчить про покращення медичних послуг для наших громадян. Сподіваємося, що за цією чудовою новиною буде наступна чудова новина, і рентген-апарат у нас теж буде».

А тим часом за допомогою гемоаналізатора можна визначити загальний аналіз крові за 20 показниками. У тому числі й тими, що визначають онкозахворювання на ранній стадії. За годину автоматичний прилад може виконати 60 тестів, тоді як вручну, наприклад, лаборантам на один такий комплексний аналіз доводилося витрачати до години.

Людмила Швець, лаборантка:
«З цим апаратом дуже легко працювати. Якщо він видає один результат за хвилину – хай там 5 хвилин, поки внесеться прізвище – це дуже добре».

Марія Курносова, територіальний представник комп