Ірпінська комунальна аптека виграла суд у приватного постачальника

0e3fc0487d6a69944092fd60d2a5f82b0fb5c3ad

Північний апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Київської області про стягнення з ірпінського комунального підприємства «Міжлікарняна аптека» майже 273 тис. грн на користь приватного підприємства «Конекс» (Вінниця). Про це йдеться в ухваленій 10 серпня цього року постанові колегії суддів апеляційного суду, повідомляє Ірпінська міська рада.

Як зазначається в документі, ПП «Конекс» та КП «Міжлікарняна аптека» співпрацювали, відповідно, як постачальник (продавець) і покупець від травня 2015 р., коли уклали договір про поставки товарів.

У жовтні 2018 р. Ірпінська міська рада вирішила припинити діяльність свого комунального підприємства шляхом ліквідації. При цьому, відповідно до Цивільного кодексу України, міськрада визначила, що термін подачі заяв та претензій кредиторів здійснюється протягом двох місяців із дати публікації оголошення про ліквідацію КП. У визначений термін ПП «Конекс» не зверталося до ліквідаційної комісії з кредиторськими вимогами.

Натомість у лютому 2021 р., скориставшись тим, що процес ліквідації «Міжлікарняної аптеки» як юридичної особи ще не завершився, «Конекс» звернувся в Господарський суд із позовом до комунального підприємства про стягнення 272882,73 грн боргу за договором поставки. У травні суд задовольнив цей позов. Не погоджуючись із таким рішенням, КП «Міжлікарняна аптека» подало апеляційну скаргу.

«Всупереч вимогам ЦК (Цивільного кодексу – ред.) України суд першої інстанції під час ухвалення рішення керувався виключно загальними положеннями договірного права, однак не застосував до спірних правовідносин положень щодо припинення юридичної особи шляхом її ліквідації за рішенням засновника, а тому дійшов помилкового висновку про задоволення позову… Судом першої інстанції під час ухвалення оскаржуваного рішення було неправильно застосовано норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому рішення Господарського суду Київської області підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позову. За вказаних обставин апеляційна скарга Комунального підприємства “Міжлікарняна аптека” Ірпінської міської ради підлягає задоволенню», – вирішила колегія суддів апеляційного суду.

Крім того, суд постановив стягнути з ПП «Конекс» на користь КП «Міжлікарняна аптека» більш ніж 6 тис. грн судового збору за подання апеляційної скарги.

IMAGE 2021-09-03 11:57:49


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

В Ірпінській міськраді прокоментували інформацію щодо поширення ротавірусу в дитсадку «Знайко»

Сьогодні, 15:59

Детальніше
Вандали обезголовили скульптуру українки при в’їзді в Ірпінь

15 січ 17:08

Детальніше
Буревій накоїв лиха в Приірпінні (фото, відео)

15 січ 15:43

Детальніше
До Ірпеня завітав святковий вертеп із Михайлівки-Рубежівки (відео)

14 січ 19:29

Детальніше
Юні борці з Ірпеня виступають на Всеукраїнському турнірі на призи Валерія Андрійцева (відео)

14 січ 18:39

Детальніше
Олександр Маркушин: «Чорні реєстратори» незаконно передали під багатоповерхову забудову землі лісового фонду

14 січ 17:37

Детальніше
Ірпінська «Муніципальна варта» спільно з поліцією дала урок любителям паркування на тротуарах (відео)

14 січ 15:14

Детальніше
Платники податків Київщини отримують запити від неіснуючого слідчого підрозділу податкової служби

14 січ 13:58

Детальніше
Всі новини