Ірпінська комунальна аптека виграла суд у приватного постачальника

0e3fc0487d6a69944092fd60d2a5f82b0fb5c3ad

Північний апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Київської області про стягнення з ірпінського комунального підприємства «Міжлікарняна аптека» майже 273 тис. грн на користь приватного підприємства «Конекс» (Вінниця). Про це йдеться в ухваленій 10 серпня цього року постанові колегії суддів апеляційного суду, повідомляє Ірпінська міська рада.

Як зазначається в документі, ПП «Конекс» та КП «Міжлікарняна аптека» співпрацювали, відповідно, як постачальник (продавець) і покупець від травня 2015 р., коли уклали договір про поставки товарів.

У жовтні 2018 р. Ірпінська міська рада вирішила припинити діяльність свого комунального підприємства шляхом ліквідації. При цьому, відповідно до Цивільного кодексу України, міськрада визначила, що термін подачі заяв та претензій кредиторів здійснюється протягом двох місяців із дати публікації оголошення про ліквідацію КП. У визначений термін ПП «Конекс» не зверталося до ліквідаційної комісії з кредиторськими вимогами.

Натомість у лютому 2021 р., скориставшись тим, що процес ліквідації «Міжлікарняної аптеки» як юридичної особи ще не завершився, «Конекс» звернувся в Господарський суд із позовом до комунального підприємства про стягнення 272882,73 грн боргу за договором поставки. У травні суд задовольнив цей позов. Не погоджуючись із таким рішенням, КП «Міжлікарняна аптека» подало апеляційну скаргу.

«Всупереч вимогам ЦК (Цивільного кодексу – ред.) України суд першої інстанції під час ухвалення рішення керувався виключно загальними положеннями договірного права, однак не застосував до спірних правовідносин положень щодо припинення юридичної особи шляхом її ліквідації за рішенням засновника, а тому дійшов помилкового висновку про задоволення позову… Судом першої інстанції під час ухвалення оскаржуваного рішення було неправильно застосовано норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому рішення Господарського суду Київської області підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позову. За вказаних обставин апеляційна скарга Комунального підприємства “Міжлікарняна аптека” Ірпінської міської ради підлягає задоволенню», – вирішила колегія суддів апеляційного суду.

Крім того, суд постановив стягнути з ПП «Конекс» на користь КП «Міжлікарняна аптека» більш ніж 6 тис. грн судового збору за подання апеляційної скарги.

IMAGE 2021-09-03 11:57:49


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

ПРЯМА МОВА. Маркушин: цього року в Ірпені Дня міста не буде, зекономлені кошти підуть на медицину (відео)

Сьогодні, 18:19

Детальніше
Де в Ірпені звучать чарівні голоси: ювілею Тетяни Васильєвої присвячується (відео)

Сьогодні, 17:44

Детальніше
У Фастівській лікарні добудували приймальне відділення з протишоковою палатою і операційною (відео, фото)

Сьогодні, 17:35

Детальніше
За рік в Ірпінь переїхало близько 3000 переселенців

Сьогодні, 14:09

Детальніше
У Приірпінні за добу виявили 66 випадків COVID-19, померла 1 хвора

Сьогодні, 13:06

Детальніше
ПРЯМА МОВА. Антон Довгопол: ірпінська інфекційка заповнена на 75%, 9 пацієнтів – на ШВЛ (відео)

Сьогодні, 12:25

Детальніше
У Ворзелі горів приватний будинок, постраждала жінка

Сьогодні, 09:57

Детальніше
Спортсмени-орієнтувальники з Приірпіння здобули командне золото й срібло на чемпіонаті України (фото)

20 вер 20:11

Детальніше
Всі новини