«Ірпіньводоканал»: як працюють станції другого підйому водопостачання (відео)

Це станція другого підйому водопостачання комунального підприємства «Ірпіньводоканал». Вона розташована на вулиці Чехова. Це найперший і найпотужніший такий об’єкт, який збудували в Ірпені понад 40 років тому. Зараз станція забезпечує питною водою 75% населення міста.

Андрій Гладкий, інженер КП «Ірпіньводоканал»:
«Ірпінь узагалі подає в місто 17 тисяч кубів; ця станція, де ми знаходимося – 10 тисяч кубів на добу».

Але такою потужною станція була не завжди. За кілька останніх років її модернізували. Старі малопродуктивні насоси замінили на нові, значно потужніші, з сучасною системою управління. І тепер уже немає перебоїв подачі води, тоді як раніше такі ситуації траплялися часто. А ось у цих шафах і знаходяться «мізки» насосів, які качають воду в домівки ірпінців. На кожен насосний агрегат – своя шафа.

Андрій Гладкий:
«Система повністю автоматична. Є програма, в якій ми записуємо тиск (уночі трошки менший тиск, удень – більший, увечері – ще більший), щоб усім жителям міста Ірпінь подати воду в достатній кількості».

Станція називається «другого підйому», тому що першим є свердловини, які піднімають воду з-під землі. Але на станцію другого підйому вода надходить не одразу – зі свердловин її закачують у резервуари. Ось тут, під цим пагорбом, міститься 500 кубів води, яка постійно надходить із свердловин. За добу через резервуари проходить 10 тисяч кубів води.

Андрій Гладкий:
«Звідси вода йде на станцію водоочистки. Після станції водоочистки вона потрапляє у два резервуари чистої води, і потім уже насоси другого підйому подають цю воду в місто».

Ось такий непростий шлях проходить вода перед тим, як потрапити до своїх споживачів. Варто зазначити, що в Ірпені та Приірпінні подачу води забезпечують сім станцій другого підйому комунального підприємства «Ірпіньводоканал».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300