Комунальні будинки в Ірпені повинні визначитися з управителями (відео)

Мешканці багатоквартирних будинків Ірпеня на Київщині, які сьогодні обслуговує комунальне підприємство «УЖКГ «Ірпінь» (або, як за звичкою говорять – ЖЕК), повинні якнайшвидше визначитися з формою управління своїми будинками і вибрати управителів. Цього вимагає Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та постанова Кабміну №712 від 2018 року.

«Власники повинні або створити ОСББ, або провести збори, скласти протоколи і вибрати управлінську компанію, яка буде управляти житловим будинком», – пояснює заступник директора КП «УЖКГ «Ірпінь» Олексій Зінкевич.

Уже багато ірпінців надали перевагу створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). На сьогодні в місті їх зареєстровано 223. Це найбільше на Київщині.

«ОСББ чим краще від інших – наприклад ОСН, ЖЕКівський будинків? Тим, що розпоряджаємося самі своїми грошима. Тобто на почату року ми плануємо, що ми хочемо бачити в нас на території чи в будинку – і вже на це витрачаємо ці гроші. Ми самі собі ставимо ту суму, за яку ми хочемо, щоб у нас облагороджувалася територія або вирішувалися якісь питання в будинку», – говорить голова правління ОСББ «Єрощенка, 12-в» Вікторія Васянович.

Для захисту інтересів ОСББ в Київській області вже створено громадське об’єднання. Така ж організація створюється в Ірпені. 

«Ми хочемо, щоб усі закони, які пишуть про ОСББ, і підзаконні акти – все ж питали спочатку в самих керівників ОСББ, що їм треба, як це правильно робити, тому що не завжди є розуміння на рівні Кабінету Міністрів, на рівні області», – наголошує голова громадської ради керівників ОСББ Ірпеня Руслан Шевчук.

Ще одним варіантом управління можуть стати комерційні компанії, які пропонують індивідуальний підхід до кожного будинку. Проте й ці компанії зазначають, що мешканцям вигідніше працювати через ОСББ. «По-перше, всі кошти будуть надходити на рахунок ОСББ, а ОСББ буде перераховувати гонорар керуючій компанії – і це повний контроль мешканців будинку за своїм коштами. Друге – це те, як у нас виписане законодавство стосовно субсидій, стосовно програм енергоефективності й енергозберігання, які дуже потрібні старому фонду. Всі ці програми, всі гранти ПРООН розраховані, в першу чергу, на фінансування ОСББ», – прокоментувала директорка управляючої компанії «Happy Life Group» Ольга Фесік.

Управителем будинку може стати і звичний комунальний ЖЕК. Але визначати це мешканці будинку повинні теж колективно. Треба зібрати загальні збори й обрати уповноваженого від будинку для підписання договору.

«Якщо раніше власники повинні були укладати договори з ЖЕКами на кожну квартиру або кожне приміщення, то зараз закон цього не вимагає. Один будинок – один договір.  А решта власників мають право взяти собі його копію і копію розрахунку вартості тарифу», – зазначає Олексій Зінкевич.

Мешканці будинку №107 на Соборній уже провели збори. Своїм управителем вони одноголосно обрали ЖЕК. «Дуже багато в будинку пенсіонерів, дуже багато орендарів, які знімають квартири, і їм це ОСББ знаєте як… Тут є такі боржники – по 10 і більше тисяч гривень боргу на них висить. ЖЕК займався цим, хай він цим і займається», – каже уповноважений представник будинку Олександр Есаулов.

До речі, ЖЕК теж може успішно співпрацювати з ОСББ. «Для нас це навіть краще. Всі кошти на обслуговування будинку збирає вже ОСББ, не ми», – зауважує заступник директора «УЖКГ «Ірпінь».

Хто управлятиме будинком – ОСББ, ЖЕКи, приватні компанії, юрособи чи фізособи – обирати його  мешканцям. Вибір є, але часу обмаль. Мешканці ЖЕКівських будинків мають визначитися з управителями до початку березня.

НОВИНИ

Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги відзначив четвертий день народження

Сьогодні, 09:08

Детальніше
«ПО СУТІ»: «Добробат»

24 вер 20:53

Детальніше
Карплюк відзвітував про залучення Фондом відновлення Ірпеня будівельних матеріалів для ремонту будинків

23 вер 20:39

Детальніше
Проєкт «Irpin Reconstruction Summit» презентували на Європейському форумі сталих міст

23 вер 18:12

Детальніше
Компанія «Ваш фундамент» передала 22 тонни цегли у Фонд відновлення Ірпеня (відео)

23 вер 16:48

Детальніше
Компанія «Міністерство дверей» передала Фонду відновлення Ірпеня 86 комплектів дверей (відео)

23 вер 15:36

Детальніше
Поліція розшукує свідків розстрілу окупантами цивільної автоколони в Ірпені

23 вер 14:57

Детальніше
Працівники Бучанського військкомату отримали медалі «За заслуги перед містом Ірпінь» (фото)

23 вер 12:41

Детальніше
Всі новини