Куди діваються безпритульні тварини в Ірпені (відео)

Територія майбутнього центру стерилізації та адопції безпритульних тварин в Ірпені. Район СМУ. Нас зустрічає Ліза — вона тут, як удома. Це, власне кажучи, і є її тимчасовий дім. І єдине місце, де про неї і таких, як вона, є кому попіклуватися.  

Євгенія Мельник, начальник Служби захисту та лікування тварин:
«Знаходимось на стадії будівництва, але тварини в нас уже утримуються, тому що це дуже гостре й болюче питання — їх утримувати немає де. І це взагалі дуже дороговартісна процедура, якщо це робити в приватних клініках, наприклад».

Наразі тут створили вже п’ять вольєрів для собак і модульне приміщення для їхнього карантинування. Ще два приміщення розраховані для здорових та інфікованих котів, і одне – для майбутньої операційної. Вже провели електрику та воду. Восени займуться опаленням і продовжать упорядковувати територію.

Євгенія Мельник:
«Усе, що ми робимо з собаками, з котами — це, в першу чергу, робиться для безпеки  людини. Тобто для того, щоб у місті та його околицях не було таких речей, як сказ та інші вірусні захворювання, які безпосередньо передають саме тварини. У другу чергу, це робиться для добробуту тварин. Тобто ми захищаємо тварин, але тим самим дбаємо й про людей».

А от люди часто вчиняють навпаки: лишають домашніх колись улюбленців напризволяще. Так вчинили й зі старенькою собакою — залишили минулої осені в Стоянці на зупинці, де вона сиділа кілька днів і чекала, що за нею таки повернуться. 

Євгенія Мельник:
«Ми діагностували в неї рак. У неї була така велика 4-кілограмова пухлина. Видалили її, провели лікування, хіміотерапію і залишили її в себе на доживання, оскільки таку тварину дуже важко прилаштувати».

Окрім майже 30 собак із неймовірними історіями життя на утриманні Служби знаходиться вдвічі більше котів. А співробітників тут – лише чо