Реклама

Літературна премія Ірпеня увійшла в ТОП-3 літпремій України за грошовою нагородою

Літературна премія Ірпеня увійшла в ТОП-3 літпремій України за грошовою нагородою

Заснована у 2020 році Літературна премія Ірпеня, генеральним спонсором якої є товариство «Відважних», увійшла в першу трійку всеукраїнських літературних премій за рівнем грошової винагороди, що виплачується переможцям. При цьому ірпінська премія є першою за розміром грошової винагороди з усіх приватних літературних премій в Україні. Про це свідчить аналіз даних із відкритих джерел.

Нагадаємо, троє лауреатів Літературної премії Ірпеня – переможці в номінаціях «Проза», «Поезія» та «Література для дітей» – отримуватимуть по 50 тис. грн кожен. Крім цього, ТОВ «Відважних» установило додаткову заохочувальну премію в розмірі 10 тис. грн. Тобто загальний преміальний фонд Літературної премії Ірпеня – 160 тис. грн.

Наразі найпрестижнішою серед всеукраїнських літературних премій та найбільшою в грошовому вимірі є Національна премія України ім. Тараса Шевченка. У номінації «Література» вона присуджується двом авторам – за прозову книгу і збірку поезій. Кожному з лауреатів виплачують по 200 тис. грн.

На другому місці – Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського, заснована Польським інститутом у Києві. Вручається вона раз у два роки. Премію присуджують українським письменникам віком до 40 років. Лауреат отримує грошову винагороду в розмірі 3 тис. євро (у гривневому еквіваленті).

По 100 тис. грн отримують переможці щорічної премії Президента України «Українська книжка року» в трьох номінаціях – за художню книгу, за дитячий літературний твір або навчальне видання для дітей та за книгу з українознавства. Проте, згідно з Положенням про премію, автору виплачується лише половина суми, а решту віддають видавництву, в якому вийшла книжка. Тому загальний обсяг грошової винагороди для письменників-переможців президентської премії (150 тисяч гривень) менший, ніж для лауреатів Літературної премії Ірпеня.

Така ж сума виплачувалася в окремі роки володарям Літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки, заснованої Національним видавництвом дитячої літератури «Веселка», однак розмір цієї нагороди щороку змінюється.

Варто відзначити, що ірпінська премія фінансово випереджає низку престижних державних літературних премій України, яким присвоєні імена корифеїв української літератури.

Як повідомлялося, Літературну премія Ірпеня заснувала Інвестиційна рада міста з метою пошуку нових авторів для їх мотивації до подальшої творчості. Запровадження номінації «Література для дітей» пов’язане з тим, що саме в Ірпені жив знаменитий дитячий письменник, автор «Пригод Незнайка» Микола Носов.

На розгляд журі у 2020 році приймалися неопубліковані раніше рукописи авторів, які ще не видавали жодної книги, але друкували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Оргкомітет отримав сотні рукописів від літераторів із усієї України.

Церемонія нагородження перших лауреатів премії запланована на 21 березня. Окрім того, що авторам-переможцям буде виплачено по 50 тис. грн, а також вручена заохочувальна премія в розмірі 10 тис. грн, їхні твори увійдуть до книги «Рядки Відважних».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Судитимуть російського десантника, який розстріляв сімʼю з малолітніми дітьми в Бучі

Сьогодні, 17:18

Детальніше
«Друга Ріка» передала ще 200 FPV-дронів для ЗСУ в рамках благодійного туру «Нескорені»

Сьогодні, 16:18

Детальніше
У мера Ірпеня Олександра Маркушина з'явився новий радник за 66 тисяч грн на місяць

Сьогодні, 15:21

Детальніше
В ірпінському мікрорайоні Романівка демонтують понівечений Будинок культури

Сьогодні, 12:54

Детальніше
"Нічого не міняється. Знову нараховуються зарплати по 100, 150, 200 тисяч, при цьому на ЗСУ ми виділяємо ганебні 5 млн" — Андрій Літвинов

Сьогодні, 12:51

Детальніше
6,5 млн грн на зарплати чиновників виконкому Ірпінської міськради у червні — рекорд за 2024 рік

Сьогодні, 12:47

Детальніше
Ірпінців запрошують долучитися до плетіння сіток для ЗСУ

Сьогодні, 11:23

Детальніше
Поліція Київщини розшукує 15-річну Софію Морозову та 14-річну Діану Лизлову з Ірпеня

Сьогодні, 11:21

Детальніше
Всі новини