Ліцеїстка з Ірпеня перемогла на Всеукраїнському конкурсі юних науковців

Учениця Ірпінського ліцею інноваційних технологій Ліза Захарова перемогла більше 20 конкурентів на Всеукраїнському конкурсі захисту наукових робіт малої Академії наук, і визнана найкращим науковцем з прикладної математики серед десятикласників України. За допомогою математичних розрахунків дівчина визначила, куди і в яких пропорціях вкладати кошти з найменшими ризиками і найбільшими прибутками.

Ліза Захарова, учениця ліцею «ІЛІТ – МАН»:

«У випадку максимальної дохідності найбільш оптимальним є вкладення в золото – 50%, у долар – 42%, у біткоїн – 8%. У випадку мінімального ризику – у євро 50%, у долар – 49%, у гривню — 1%».

Наукове дослідження Лізи «Формування оптимального інвестиційного портфелю» містить більше тридцяти сторінок. Авторка каже, у своїй роботі використовувала  математичні моделінайбільш прийнятні для економіки України. А бажаного результату вдалося досягнути завдяки інформаційним технологіям.

Богдан Пацай, науковий керівник роботи:

 «При підготовці наукової роботи і взагалі при підготовці до самої олімпіади використовувалися інформаційні технології. Зокрема, обчислювання здійснювалося із використанням комп’ютерних технологій – табличному процесорі. Для того, щоби будь-яка робота, з будь-яких сфер діяльності людини, стала успішною, думаю, що варто використовувати інформаційні технології в повному обсязі»

Водночас керівник наукової роботи Лізи зазначає, що інформаційні технології допомагають зробити лише рутинні обчислення і розібратися в деяких нюансах, але основною  якістю все ж залишається уміння розв’язувати математичні приклади. В дирекції закладу кажуть,  у своїх вихованців вірять, а тому перемога Лізи не була несподіваною.

Леся Харитоненко, директор  ліцею «ІЛІТ-МАН»:

«Ми переконані в силах і знаннях наших учнів, а також наших викладачів, які готують наших дітей до олімпіад та написання наукових робіт. Захарова Єлизавета виборола ІІІ місце в області на олімпіаді, представляючи свою наукову роботу у секції математики Малої академії наук, виборола І місце по Україні, чим ми і пишаємося».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!