Навіщо повіряти водолічильник та хто за це повинен платити (відео)

Надія Дроган, журналістка:

«Ніколи не здогадаєтеся, що тут зараз буде відбуватися. Тут проводитимуть повірку квартирного водолічильника. Навіщо це роблять, і чому ми з вами, як споживачі, повинні бути в цьому зацікавлені, спробуємо розібратися й розказати вам».

Найперше на лічильник установили фотокамеру – вона фіксуватиме роботу приладу в певний проміжок часу – а до змішувача під’єднали переносну еталонну установку, через яку пропустили приблизно 20 літрів води під різним тиском. Спеціальна програма на планшеті вираховує похибку між споживанням води та показниками вашого лічильника.  Весь процес повірки займає всього 20 хвилин.

Олег Кіщенко, інженер метрології ТОВ «Еталон АСП»:

«Зберігається електронний протокол повірки, він шифрується. А другий етап повірки – передача електронного протоколу в саму метрологічну службу. Вже безпосередньо метролог у лабораторії робить висновок про придатність лічильника».

З’ясувалося, що водолічильник – як механізм годинника. Якщо він несправний, то може або поспішати, або відставати. Іноді він може накручувати цифри, навіть якщо ви не включаєте воду. І якщо ви не знатимете «стану здоров’я» облікового приладу, то він може накрутити вам доволі несподівані суми до сплати. В «Ірпіньводоканалі» кажуть – такі випадки непоодинокі.

Альона Шумлянська, інженер КП «Ірпіньводоканал»:

«Приїхали споживачі додому – на лічильнику вже «намотало» 20 кубів, а їх (споживачів) не було вдома. Воду не споживали, а лічильник крутив. І потім вони звертаються вже до нас – «що сталося?»»

То щоб такого не сталося, і прийнято один раз у чотири роки повіряти справність лічильника. Визначити дату повірки можна за паспортом приладу самостійно. Або ж про це нагадає водоканал.

Альона Шумлянська, інженер КП «Ірпіньводоканал»:

«Ми, як водоканал, контролюємо й попереджаємо людей, що «ваш лічильник має вже повірятися»».

Тепер зробити повірку квартирного водолічильника нескладно. Для цього не потрібно, як раніше, розпломбовувати і знімати його та відвозити в лабораторію. Достатньо завернутися (увага!) лише до ліцензованої компанії і запросити спеціаліста. Перелік таких фірм є на сайті «Ірпіньводоканалу» в розділі «Повірка лічильника». Щоправда, повірити свої прилади маєте за свої ж гроші. На сьогодні це коштує 250–300 гривень.

Альона Шумлянська:

«Повірка проводиться за рахунок споживача, оскільки він є власником цього лічильника, і в нас не закладена в тариф повірка водолічильника».

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном «Ірпіньводоканалу» (04597)62833 та (067)2198480.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!