Реклама

Перекладач Дмитро Чистяк отримав в Ірпені літературну премію Кочур Фесту

Перекладач Дмитро Чистяк отримав в Ірпені літературну премію Кочур Фесту

Перекладач Дмитро Чистяк отримав в Ірпені літературну премію Кочур Фесту. Про це повідомив СЕО Товариства «ВІДВАЖНИХ» Володимир Карплюк.

«В рамках Кочур Фесту від Товариства «ВІДВАЖНИХ» вручив премію за популяризацію здобутків Григорія Кочура та продовження традицій художнього перекладу письменнику, поету, перекладачу, академіку Європейської академії наук, мистецтв та літератури, доктору філологічних наук Дмитру Чистяку. Ця премія за популяризацію надбання видатного перекладача буде щорічною і, можливо, у майбутньому стане частиною Літпремії імені Григорія Кочура. Принаймні, ми виступатимемо з такою ініціативою», — розповів Володимир Карплюк.

Він зазначив, що невдовзі сформують список творів іноземних авторів, які ще не перекладені, але мають бути перекладені українською мовою.

«Радянська влада проводила політику, щоб іншомовні твори іноземних авторів перекладалися спочатку російською, а вже потім на мови інших республік. Попри це, Григорій Кочур, відбувши ув’язнення в мережі таборів ГУЛАГ, все одно займав принципову позицію – іноземні поети та письменники мають бути перекладені українською з мови оригіналу. І в цьому ми бачимо продовження цієї позиції. За участі видавців сформуємо список творів іноземних авторів, які ще не перекладені, але мають бути перекладені українською мовою. І підтримаємо переклади. Усі покоління українців читатимуть видані переклади кращих творів з мови оригіналу. Закликаю видавців та перекладачів підтримати цю ініціативу», — додав Володимир Карплюк.

Він також подякував всім причетним до організації проведення Кочур Фесту. «Дякую всім, хто долучився організаційно до проведення Кочур Фесту: Ростислав Карандєєв, Олександр Маркушин, Андрій Кравчук, Юлія Устич, Євгенія Антонюк, Анна Куценко, Іван Степурін з колективом “Саміт Книга”, Дмитро Дроздовський, Антон Головенко, Петро Щербина, Дмитро Чистяк, Юлія Бережко-Камінська і звичайно – енергійна Марія Кочур», — підсумував Карплюк.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

В Ірпені відкриється виставка живопису і графіки Євгенії Харґрі «Контрасти 2024»

20 Jul 13:23

Детальніше
Бюджетний дерибан в Ірпінській міській раді повинен припинитися, - Володимир Карплюк

19 Jul 21:45

Детальніше
Павлова Маркушину: «Попрацюйте зараз не на медіа, а попрацюйте для народу!»

19 Jul 16:06

Детальніше
Станіслав Федоров роз’яснив, чому депутати вимагають скорочення штату виконкому та обмеження премій

19 Jul 16:02

Детальніше
Комунальників Ірпеня навчали ідентифікувати вибухонебезпечні предмети (відео)

19 Jul 14:18

Детальніше
З 2014 року Ірпінь став прикладом розвитку для міст України, - Володимир Карплюк

19 Jul 10:03

Детальніше
У Громадському центрі по роботі з ВПО в Ірпені облаштували дитячу зону

18 Jul 21:34

Детальніше
Для родини загиблого воїна з Михайлівки-Рубежівки «надрукували» 3D-будинок (відео)

18 Jul 21:20

Детальніше
Всі новини