Перевізники вимагають від Київської облдержадміністрації скасувати нове обмеження кількості пасажирів

imgonline-com-ua-BigPicture-4KTxmvmxFk (1)

Автотранспортні підприємства вимагають від влади Київщини скасувати запроваджене 21 березня обмеження кількості пасажирів, згідно з яким у салонах автобусів дозволяється заповнювати лише 50% місць для сидіння. Про це йдеться в листі громадської організації «Український транспортний союз», адресованому голові Київської облдержадміністрації Василю Володіну. Перевізники заявляють, що в іншому випадку для продовження пасажирських перевезень доведеться збільшити вартість проїзду вдвічі.

Автори звернення зазначають, що, перевозячи пасажирів лише на місцях для сидіння, вони ще мали можливість купувати пальне та виплачувати зарплату працівникам, хоча «за іншими зобов’язаннями нарощувалися борги». «Перевезення з обмеженням 50% не дасть можливості збирати кошти навіть на паливо. Єдиний вихід – підняття вдвічі вартості перевезень, але це спричинить соціальну напругу серед населення області… Вимагаємо негайно відмінити додаткові обмеження при здійсненні регулярних перевезень», – підкреслюється в листі.

Також перевізники закликали облдержадміністрацію розробити програму підтримки автотранспортних підприємств у зв’язку з запровадженням карантинних обмежень, надати їм право під час карантину самостійно зменшувати кількість автобусів на маршрутах, визначити обсяги компенсації за перевезення пільгових категорій населення та ініціювати відповідні зміни в обласному бюджеті, винести на розгляд обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання «про обмеження перевезення пільгової категорії населення, що підлягає обов’язковій самоізоляції, а саме осіб, які досягли 60-річного віку».         

Крім того, автори звернення закликають обласну адміністрацію відмовитися від права регулювати тарифи на проїзд, а також ужити заходів для унеможливлення діяльності нелегальних перевізників.           

«Просимо терміново провести нараду з перевізниками Київської області під Вашим головуванням з метою напрацювання термінових шляхів виходу регулярних пасажирських перевезень із кризи, спричиненої карантинними обмеженнями та недобросовісною конкуренцією на ринку перевезень», – зазначається в листі.


Підписуйтеся на Telegram-канал