Реабілітаційний центр «Next Step» в Ірпені отримав тренажери зі США

Реабілітаційний центр «Next Step Ukraine», який нещодавно відкрився в Ірпені, розширив свої можливості. Днями зі США сюди доставили нові унікальні тренажери, аналогів яким в Україні немає. А це означає, що травмовані військовослужбовці, які потрапляють сюди мають ще більше шансів на швидке відновлення.

Андрій Пенцак, фізичний терапевт, реабілітолог:

«В’ячеслав зараз тренується на тренажері, який є унікальним для України. Цей тренажер дозволяє за рахунок рук компенсувати функції нижніх кінцівок, таким чином є різний ряд програм, які дозволяють підтримувати та полегшувати рух та повністю за допомогою рук виконувати рухи в нижніх кінцівках».

Усі ці тренажери придбані за кошти української діаспори в Америці. Відкрився центр і працює теж завдяки благодійній допомозі та зусиллям двох подруг-волонтерок Ірини Ващук і Юлії Сташків.

Юлія Сташків, керівник БФ «Revived Solders Ukraine»:

«Це все існує завдяки благодійникам — діаспорі та Ірині, яка проводила збір коштів, організовувала благодійні концерти, різні івенти».

До збору коштів долучилися й небайдужі українці. Співачка Оксана Муха провела у США кілька благодійних концертів. Каже це той мінімум, яким вона може віддячити українським воїнам.

Оксана Муха, співачка:

«Ці хлопці готові були віддати життя за те, щоби я та моя дитина мали щасливе життя, і тепер вони самі собі не можуть дати ради. Це не те, що мій обов’язок, це бажання мого серця допомогти їм всім, чим я можу тепер їм віддячити»

Зараз волонтери центру працюють над новим проектом – «Next Step – розселення». В Ірпені вони саме готують будинок, де могли б зупинятися хлопці на час реабілітації.

Іван Гунченко, учасник АТО, волонтер:

«Перший поверх буде відведено для хлопців, які мають обмежені можливості в  пересуваннях, плюс на другому поверсі ми зможемо до 4 осіб приймати, таким чином ми зможемо приймати хлопців,  з інших регіонів України».

Учасник АТО Дмитро саме закінчує свою реабілітацію в «Next Step Ukraine». Отримавши кульове поранення в голову, вже півтора роки хлопець заново вчиться ходити і говорити. Каже, неодмінно планує повернутися сюди знову.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!