Реклама

Цифровізація документів і кримінальна відповідальність – новації ключового будівельного законопроєкту №5655

Цифровізація документів і кримінальна відповідальність – новації ключового будівельного законопроєкту №5655

Ухвалення ключового законопроєкту реформи містобудування №5655 може радикально вплинути на сферу будівництва завдяки цифровізації, появі приватних експертних організацій, відповідальних за контроль, та криміналізації незаконного будівництва. Про це в авторській колонці для інтернет-видання «КиевVласть» написав керівник проєктів «Perfect Group» Олексій Коваль. 

«Перший компонент, передбачений цим законопроєктом  – цифровізація всіх дозвільних документів. У разі прийняття нового закону державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт відбуватиметься виключно через електронну систему. Це означає, що всі процеси почнуть проходити прозоро та відкрито», – зазначив автор колонки.

Він зауважив, що контролювати дотримання будівельних норм тепер зможуть не лише державні структури, але й приватні організації.

«Відповідальними за перевірку для більшості об’єктів стануть приватні експертні організації. При цьому буде неможливо отримати дозвіл на початок будівництва, якщо відповідальні особи не підтвердять, що вони здійснюють авторський та технічний нагляд або містобудівний контроль на певному об’єкті будівництва», – наголосив Олексій Коваль.

Він підкреслив, що свідомі порушення, незаконне будівництво чи підробка документів у випадку ухвалення законопроєкту №5655 стануть кримінальними злочинами.

«Ще одним компонентом нового законопроєкту є підвищення відповідальності за порушення умов користування ділянкою та незаконне будівництво. Зокрема, порушники притягатимуться до кримінальної відповідальності, а об’єкти незаконного будівництва можна буде заарештувати. Внесення підробних документів чи завідомо неправдивих або сфальсифікованих відомостей до електронних інформаційних систем каратиметься обмеженням волі», – написав Коваль.

Видання нагадує, що проєкт закону №5655 було прийнято в першому читанні 1 липня. «Тепер один із ключових законопроєктів реформи містобудування готується до другого читання. Наразі у профільному Комітеті ВРУ ведеться робота над внесенням необхідних правок, яких загалом було подано понад 2,8 тисяч», – зазначає KV.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!