Реклама

У Києві презентували фільм «Буча. Гостомель. Ірпінь» (відео)

У Києві, в кінотеатрі «Жовтень», презентували документальний фільм «Буча. Гостомель. Ірпінь». У стрічці розкриті події, які відбувалися у цих населених пунктах під час окупації російськими загарбниками.

Автор фільму –  головний редактор інтернет-видання «Шпальта» Владислав Артюшенко.

Владислав Артюшенко, автор документального фільму  «Буча. Гостомель. Ірпінь»:

«Це спочатку було, як репортаж, але потім це почало переростати вже у повноцінне кіно.  Тому що з’являлися нові й нові люди, дуже цікаві і всім ця ідея настільки сподобалась, що вони просто потрапляли до мене в кадр».

Чому вистояв Ірпінь, а Буча не вистояла? Чи можна було уникнути жорстоких катувань і вбивств росіянами мирних людей? Яка роль у боротьбі з окупантами була в територіальної оборони? І чи можна було взагалі запобігти трагедії? На ці та багато інших запитань намагається знайти відповідь автор фільму, залучаючи спогади учасників та очевидців подій, а також вже раніше відомі розслідування.

Леонід Черкаський, очевидець подій в окупованій Бучі:

«Коли відбулося найбільше вбивств? Я думаю десь з 10 березня по 20-те, коли вони почали тут тільки таборитися».

Андрій Верлатий (Велес), брав участь у звільненні Бучі:

«Ті передові загони, які виконували свої штурмові завдання, вони не відволікалися на цивільних. Вони робили свою основну роботу з винищення наших військових. Далі заходили буряти, чеченці і самі мокшани, які просто нищили цивільне населення».

Після завершення показу відбулося активне обговорення фільму.  

Леонід Черкаський, очевидець подій в окупованій Бучі:

«Фільм дуже серйозний. Його треба показувати і не треба робити купюри, щоб люди дивилися. Бо жорстокість трошки буде нагадувати, що є війна, що є обов’язки».

Петро Щербина, продюсер документального фільму «Форпост Ірпінь»:

«Щиро дякую автору. Переконаний, що його фільм потрібно перекладати усіма мовами світу і показувати особливо в таких країнах як Сербія, Чорногорія, Угорщина, Венесуела, Індія, Китай. І це дуже важливо. Тому що там зовсім інші «окуляри». І там люди зовсім інакше дивляться на цей світ».

Невдовзі фільм «Буча. Гостомель. Ірпінь» можна буде побачити і в інтернеті. Протягом тижня його розмістять на ютуб-каналі інтернет-видання «Шпальта».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!