У Києві відкрилася виставка картин Костянтина Могилевського (відео)

«Сповідь… Правда часу в образах…» Під такою назвою в Центральному будинку художника в Києві відкрилася виставка заслуженого художника України, співзасновника пленеру «Намальований Ірпінь» Костянтина Могилевського. За життя художник сам організовував десятки вернісажів. Цього разу вперше зробила це за нього його донька Прасков’я.

Прасков’я Могилевська, донька Костянтина Могилевського:
«Це той скарб, який у мене залишився від батька. Це спогади. Це кращі часи нашого життя. Після того, як батько пішов, він – у своїх роботах, які в мене є».

На виставці представлені 70 робіт митця. Це картини різного періоду життя Костянтина Могилевського.

Євгенія Антонюк, начальниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міськради:
«Тут усе про його творчість, абсолютно все. І ми раді, що сьогодні він із нами, а ми перебуваємо поруч із його роботами, з його дітьми».

Про Костянтина Могилевського кажуть – це художник із власним пізнаваним почерком. Його роботи завжди можна виокремити за майстерним володінням світлом та кольором. А ще він, як ніхто інший, умів добиратися до суті кожної деталі, наголошують знавці художньої справи.

Андрій Чебикін, президент Національної академії мистецтв України:
«Ми познайомилися саме в Ірпені. Художник, якому було що сказати глядачам, любителям мистецтва. Особливо відчував цільність, силу предмета, вникав у сутність кожного предмета».

Олександр Дмитренко, голова Київської обласної організації НСХУ:
«Для мене це такий еталон художника, взірець – коли є і посмішка, й іронія, і жарти на межі фолу, але при цьому кожного дня праця, праця, праця, відповідальність, відповідальність, відповідальність».

Кожен твір Могилевського – це зустріч із його внутрішнім світом. І на цій зустрічі не було випадкових людей. Особливу атмосферу вернісажу створювали теплі спогади добрих знайомих художника, його друзів, із якими поріднилися переважно на пленерах в Ірпені.  Вони кажуть – Могилевський завжди їх вражав і творчо, і як людина.

Віктор Медведєв, художник:
«Такий академічний живопис – так писали 200 років тому. Зараз так просто не вміють писати. Мало хто вивчає такий реалістичний живопис».

Аскер Джавадов, художник (Азербайджан):
«Любити свою батьківщину – це найперша його людська якість. А як майстер, як людина мистецтва – я думаю, Україна повинна пишатися такими синами».

І хоча художника з нами вже немає, зв’язок митця з Ірпенем не перервався. Його продовжує Прасков’я. Вона замість батька активно долучається до організації теперішніх ірпінських пленерів.

Прасков’я Могилевська:
«Саме Ірпінь дав татові крила, і він задихав на повні груди, бо саме Ірпінь підтримав його ідею створення пленеру «Намальований Ірпінь». Подяка Володимиру Андрійовичу Карплюку, і, звичайно, Олександру Маркушину, бо саме під його патронатом сьогодні проходить виставка».

А для тих, хто хоче познайомитися й насолодитися творами Костянтина Могилевського, повідомляємо: виставка триватиме до 13 грудня.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Під час перевірки бомбосховищ в Ірпені виявили одне зачинене

Сьогодні, 17:19

Детальніше
В Ірпені буде створено Молодіжну платформу, що представлятиме інтереси всієї молоді Ірпінської громади

Сьогодні, 15:58

Детальніше
ПО СУТІ: студентський парламент ДПУ

Сьогодні, 15:39

Детальніше
В Ірпінській міськраді відкрили конкурс на посади начальників відділів спорту і надзвичайних ситуацій

Сьогодні, 15:25

Детальніше
Екс-бургомістерка Борни Сімоне Людтке особисто привозила ірпінських жінок та дітей до свого міста

Сьогодні, 14:20

Детальніше
Сапери Мунварти Ірпеня виявляють вибухонебезпечні знахідки у деревах та фасадах будівель

Сьогодні, 11:46

Детальніше
Різномовна бібліотека ІЛІТу налічує вже майже пів тисячі книг

Сьогодні, 10:46

Детальніше
Тайвань допоможе Литві відновлювати дитсадок "Радість" в Ірпені

Сьогодні, 09:52

Детальніше
Всі новини