У соцмережах попереджають про новий вид телефонного шахрайства

Photoeditorsdk Export 2022 01 19t114600.074

У соціальних мережах поширюється інформація про новий вид телефонного шахрайства, жертвами якого стають власники банківських карт. Злочинна схема реалізується під виглядом опитування про проходження вакцинації від коронавірусу.

Від зловмисників поступають дзвінки на номери телефонів, які пов’язані з банківськими картами. Абонента просять обрати варіанти відповідей на запитання та натиснути на відповідні цифри. Після цього дзвінок зривається (за іншими даними – телефон блокується), і з карти списуються гроші.

Користувачі соцмереж зауважують, що цей спосіб крадіжки коштів з’явився після масової кібератаки на сайти органів державної влади, внаслідок якої, як припускають, хакери могли заволодіти персональними даними громадян. Разом із тим, Департамент кіберполіції Національної поліції України запевняє, що витоку персональних даних не відбулося.

Нагадаємо, Головне управління Державної податкової служби в Київській області повідомило, що платники податків Київщини отримують фіктивні запити про надання документів від неіснуючого слідчого підрозділу податкової служби. 


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!