В Ірпені планують допомагати родинам, які виховують дітей з аутизмом (відео)
19 Jul 10:35, 2021
Олена Коваленко, засновниця БФ «Синій слон», головред інфопорталу «Autism.ua»:
«Коли моїй доньці було рік і вісім місяців, я звернула увагу на те, що вона не реагує на мої прохання, не відгукується на ім’я, не реагує на якісь зовнішні подразники, не може мені показати і пояснити, чого вона хоче. Тобто дитина абсолютно не давала ніякого зворотного зв’язку»
Олена Коваленко виховує дитину з аутизмом. Сьогодні переважна кількість таких, як вона, батьків залишаються сам на сам з цією проблемою. Адже на загальнодержавному рівні вона досі лишається за кадром. А фахівців, до яких можна звернутися – обмаль.
Олена Коваленко, засновниця БФ «Синій слон», головред інфопорталу «Autism.ua»:
«І тому ми вирішили, що батькам потрібно об’єднуватися і шукати способи, як допомогти своїй дитині»
У пошуках допомоги знайшли підтримку в особі депутата Ірпінської міської ради Віолетти Дворнікової. Разом розробили спеціальну програму, метою якої є забезпечення якісних соціальних, освітніх та медичних умов для дітей з інвалідністю та їхніх батьків.
Віолетта Дворнікова, депутатка ІМР від ВО «Батьківщина»:
«І головна наша мета сьогодні – це налагодити відносини з батьками, яким потрібна допомога. Тому що, допомагаючи їм, ми допоможемо їхнім дітям. І головне – це дозволити нам це робити».
Одним з основних напрямків представленої програми є рання діагностика порушень розвитку дітей. Тому першим етапом її втілення стане організація навчання спеціалістів, лікарів первинної ланки і працівників закладів освіти щодо раннього виявлення та діагностування аутизму.
Діна Тимошенко-Ушакова, директорка Інклюзивно-ресурсного центру ІМР:
«Є різні методики, за якими можна діагностувати. Якщо ми беремо Інклюзивно-ресурсний центр, то там можна діагностувати за методикою з двох років. В лікарів є інші методики. Але батьки можуть знайти на різноманітних сайтах, що є методики, де діагностують з дванадцяти місяців».
Ганна Давиденко, керівниця програми «Autism Friendly Space»:
«Дуже часто до нас телефонують батьки і кажуть: «Мені лікар сказав, що у моєї дитини аутизм, що мені робити?». І ми кожен раз розповідали всю схему: що треба робити. Вирішили: ні, треба систематизувати цю роботу і створили посібник «Перші сто днів для батьків, діти яких отримали діагноз «аутизм». Його можна безкоштовно скачати на порталі «Autism.ua».
Другим етапом втілення програми стане створення Центру з комплексним підходом у реабілітації дітей з аутизмом та іншими психоневрологічними захворюваннями. А фінальним – соціалізація таких дітей та створення комфортних умов для їхнього повноцінного розвитку у суспільстві.
Діна Тимошенко-Ушакова, директорка Інклюзивно-ресурсного центру ІМР:
«Дітей з особливими освітніми потребами насправді дуже багато є в Ірпені. І ми стараємося їх включити саме в освітній процес. У нас на інклюзивному навчанні в закладах дошкільної освіти – 31 дитина знаходиться. А в закладах загальної середньої освіти – 52 дитини».
Підтримати представлену програму мають на черговій сесії 29 липня. За позитивного рішення у вересні запустять її пілотну версію.
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!